(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

OMÁN (2022)

Termín: 20.03.2022 — 27.03.2022

Naše mínění

Objevte s námi úžasné přírodní scenérie prodchnuté všudypřítomnou vůní kadidla, bělostné pláže, tyrkysový Indický oceán i tajuplná, ztracená pouštní města. Neváhejte a vydejte se za horkým počasím do Ománu, jedné z méně známých exotických perel.

Vyzkoušejte si život beduínů, projeďte se na velbloudech, ochutnejte místní lahodnou orientální kuchyni a pokochejte se dech beroucími výhledy. Omán, turisty dosud ještě neprobádaný, má skutečně co nabídnout.

Náš pobyt je naplánován na brzké jaro, kdy zde panují teploty okolo 30 stupňů a hotel přímo na třech bělostných pláží Arabského moře s programem All inclusive vybízí k naprostému relaxu.

Doprovod29990 Kč
Školné s pobytem36990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (k 31. 10. 2021 - může se měnit)9990 Kč
Příplatek za pokoj s výhledem na moře3990 Kč
Příplatek za pokoj s výhledem na lagunu1990 Kč
1. a 2. dítě do 14 let v doprovodu dvou dospělých9990 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj17990 Kč
Příplatek za Premium All Inclusive10990 Kč
 • Při obsazenosti 2 dospělí + 2 děti ve dvoulůžkovém pokoji má nárok na přistýlku pouze první dítě, druhé díte sdílí postel s rodiči.

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 38.980 Kč, pro školné 45.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

Na co se můžete těšit

 1. Fantastické pláže u Arabského moře
 2. 5* hotel se službou All inclusive
 3. Možnosti výletů po souši i na moři

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

 • Přednáška na aktuální téma I
 • Přednáška na aktuální téma II
 • Aktuální problematika místní stomatologie
 • Odborný diskusní seminář na místní klinice
 • Funkčnost a ekonomické principy místní stomatologie
 • Vzdělávací pobyt je registrován na Doctor´s Guide Congress Resource Centre ( docguide.com)

Letovisko, ubytování, stravování, výlety

Salalah

 

V oblasti Wadi na východ od města Salalah. Hotel otevřený v prosinci 2015 je situován v blízkosti dalších hotelů Rotana Salalah Resort a Juweira Boutique Hotel. Nedaleko se nachází promenáda kolem nově vybudované rekreační mariny. V marině najdete minimarket a kavárnu. Island Bar je oblíbený pro koktejly při západu slunce. Nově postavený aquapark Hawana s mnoha atrakcemi cca 1 km od hotelu (hotelová doprava zdarma).

Fanar Hotel & Residences 5*

Na hotelu je k dispozici vstupní hala s recepcí, směnárna, hlavní restaurace, 2 `a la carte restaurace (mezinárodní a orientální), 5 barů (na střeše, v lobby, u bazénu i na pláži), konferenční centrum, minimarket, 3 bazény s terasou na slunění, lehátky, slunečníky a osuškami zdarma.

Na dvoulůžkovém pokoji je koupelna/WC (vysoušeč vlasů), klimatizace, LCD TV/sat., minibar, telefon, trezor, set na přípravu kávy a čaje s varnou konvicí, balená voda zdarma, velikost pokoje je cca 40 m2. Žehlička a žehlicí prkno na recepci (na vyžádání).

Pláž

Hotel disponuje třemi plážemi. Písečná pláž s pozvolným vstupem do vod Indického oceánu je přímo u hotelu, dvě pláže směrem k marině (jedna určená pro děti – bez vln a s pozvolným vstupem do vody). Lehátka, slunečníky a osušky na pláži zdarma.

Stravování

Stravování na hotelu je zajištěno formou All inclusive.

Program All inclusive zahrnuje:

 • Snídaně formou bufetu (07.00–10.30 hod.)
 • Pozdní snídaně ve formě koutku s pečivem (10.30–11.00 hod.)
 • Oběd formou bufetu (12.30–15.00 hod.)
 • Večeře formou bufetu (18.30–22.00 hod.)
 • Odpolední snack u bazénu, káva a čaj se zákusky v lobby baru
 • Alkoholické a nealkoholické nápoje (10.00–23.00 hod.)
 • Dle vládního nařízení jsou alkoholické nápoje servírovány od soboty do čtvrtka 12.00–15.00 a 18.00–23.00 hod., v pátek 14.00–23.00 hod.
 • Exkluzivní Dine around program – klienti mohou neomezeně využívat všech restaurací a barů hotelu Al Fanar a Juweira (u restaurací `a la carte nutná rezervace)

Sportovní nabídka, zábava

Zdarma: fitness, tenisové kurty, volejbalové hřiště, basketbal, plážový volejbal, stolní tenis, půjčovna kol v areálu hotelu.

Za poplatek: nově postavený aquapark Hawana cca 1 km od hotelu (doprava od hotelu zdarma), nemotorizované a motorizované vodní sporty na pláži.

Wellness

 • Al Waha Spa – wellness centrum nabízí masáže, terapie, páru a jacuzzi
 • Oddělené sauny pro muže a ženy
 • Fitness

Pro děti

Miniklub (3–12 let), dětské hřiště, aquapark Hawana.

Fakultativní výlety

Salála city tour – 70 USD / 25 OMR

Půldenní výlet začíná prohlídkou interiéru mešity sultána Qaboose, jediné dostupné mešitě v Salalah. Pak se zastavíte u bran sultánova paláce al-Hisn. Dále navštívíte tradiční arabský trh al-Háffa, kde můžete nakoupit kadidlo, parfémy, šátky a další suvenýry. Na závěr si projdete národopisné a námořní muzeum a rozvaliny starověkého přístavu Al-Baleed (UNESCO). Po cestě zpět budete mít možnost se u tropické plantáže občerstvit kokosovou vodou přímo z utrženého kokosu.

V ceně: vstupy, transfer, voda, kokos, český průvodce


Hory a pláže Dhofáru  135 USD / 49 OMR

Klimatizovanými jeepy se vydáme do pohoří Qara. Na úpatí hor prozkoumáte pramen Sahalnawt a travertinové skalní útvary. Zblízka si prohlédnete mohutný kadidlovník, vyfotíte si hluboká údolí a kaňony a z horské vyhlídky dohlédnete až k oceánu. V restauraci na pobřeží budete mít oběd formou bufetu. Poté překonáme prudké svahy Jebel Qamar a sjedeme z hor na nejkrásnější ománskou pláž Fazája, která je obklopena vysokou hradbou skalních stěn. Zde se budete moci vykoupat. Na cestě zpět se zastavíme u gejzírů, tryskajících z průduchů v útesech.

V ceně: transfer, voda, oběd, český průvodce


Noc v poušti  180 USD / 65 OMR

Čeká Vás cesta v luxusních jeepech přes dhofárské hory až k okraji pouště, kde narazíte na ustájené velbloudy, které budete mít příležitost i nakrmit. Projdete se také v rozvalinách starobylého města Ubar (UNESCO). V poušti Rub´ al-Chálí zažijete nezapomenutelnou adrenalinovou jízdu po písečných dunách, ze kterých budeme pozorovat západ slunce. V táboře Vás bude čekat večeře, při které můžete ochutnat i delikátní velbloudí maso. Večer strávíte u táborového ohně pozorováním hvězdné oblohy a pokuřováním vodní dýmky. Druhý den ráno po snídani zavítáte do údolí Dawka (UNESCO), kde rostou tisíce kadidlovníků, produkujících kadidlo nejvyšší jakosti.

V ceně: transfer, vstupy, večeře, nocleh, snídaně, voda, český průvodce


Výprava do pouště  135 USD / 49 OMR

V terénních autech nejprve přejedete dhofárské hory. Zavítáte do údolí Dawka (UNESCO), kde rostou tisíce kadidlovníků. Prozkoumáte také rozvaliny starobylého města Ubar (UNESCO). Nedaleko Ubaru si prohlédnete stádo vzácných černých velbloudů. V poušti Rub´ al-Chálí zažijete divokou jízdu po vysokých písečných dunách. Z vrcholku duny budete sledovat nádhernou hru světel a stínů při západu slunce.

V ceně: transfer, večerní snack, voda, český průvodce.


Plavání s delfíny  97 USD / 35 OMR

Zaplavte si mezi hravými delfíny přímo v moři v jejich přirozeném prostředí. Unikátní zážitek na Vás čeká v překrásném zálivu u města Hasik, kde plavou hejna delfínů jen několik metrů od pláže.

V ceně: transfer, oběd, pití, šnorchlovací vybavení, AJ/NJ průvodce.


Pozorování delfínů  55 USD / 20 OMR

Nenechte si ujít příležitost pozorovat delfíny jen z několika málo metrů. Můžete je sledovat, jak si hrají, skáčou a tančí. K místu výskytu delfínů poplujete na jachtě z mariny u hotelu Juweira.

V ceně: transfer, plavba, nealko nápoje, AJ/NJprůvodce.


Lodní výlet a šnorchlování  125 USD / 45 OMR

Prozkoumejte podmořský svět Indického oceánu v okolí korálových útesů u města Mirbát. Spatříte velká hejna různobarevných ryb, delfínů a dalších mořských živočichů. Ideálně strávený den koupáním a poznáváním.

V ceně: transfer, vybavení, oběd, nealko, AJ průvodce


Rybaření – 110 USD / 40 OMR

Vydejte se na oceán na palubě motorového člunu a ulovte si svou trofej – žraloka, barakudu, tuňáka nebo makrelu!

V ceně: transfer, loď, vybavení, AJ/NJ průvodce.


Projížďka po laguně – 14 USD / 5 OMR

Vychutnejte si romantickou 20 minutovou projížďku po laguně mezi jednotlivými hotelovými komplexy resortu Hawana na malé lodičce. Vyjíždí se od hotelu Juweira!


Dětské ceny: 0-2 roky zdarma, 3 – 12 let 50 % sleva, 25 % sleva při výletech v jeepech, 0 % sleva u výletu Projížďka po laguně

Cestovní kancelář Fischer, a.s. není organizátorem výše uvedených výletů. Organizátorem je místní agentura Meeting Point Oman. Výlety i pronájem aut se objednávají u delegáta CK Fischer minimálně jeden den před konáním výletu.

Storno podmínky: Zaručujeme vrácení 100 % částky při zrušení výletu nejpozději do 24 hodin před jeho konáním. Při zrušení v pozdějším termínu nelze nárokovat vrácení peněz

Změna programu a dne vyhrazena. Časy odjezdu a návratu z výletů jsou orientační.

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na charterovém letu Travel Service. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny 2–5 dní před odletem. Veškeré informace rádi sdělíme kdykoliv před plánovaným odletem telefonicky, nebo e-mailem.

Cena zahrnuje

Leteckou přepravu, stravování formou All Inclusive, ubytování na 7 nocí.

Cena nezahrnuje

Fakultativní výlety, turistické vízum, pojištění a připojištění na storno (připojištění je nedílnou součástí zájezdu), parkovné, GO parking, eventuálně ubytování v Praze na letišti před odletem, nebo po návratu.

Další informace

Místní měnaRial
Vstupní formalityTuristické vízum
Doba letu6,5 hodiny
Časový posun+ 2 hodiny
Teplota vzduchu/vody30/26

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt OMÁN (2022) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This