(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

PERU (2024)

Termín: 13.09.2024 — 26.09.2024

Naše mínění

Peru – říše Inků, jedna z velkých původních civilizací, byla vždy opředena řadou tajemství. Vyspělost této kultury dokazují dochované stavby, postavené vysoko v nepřístupných horách.
Nalezneme zde velkolepé incké památky, ale také zasněžené vrcholky hor, deštné pralesy, džungle a zajímavou floru a faunu.
Zažijeme tajemnou atmosféru legendární incké citadely Machu Picchu stejně jako západ slunce nad jezerem Titicaca, nebo mystické Cusco. Nádherný program zahrnuje jak metropoli, tak úžasnou přírodu, včetně zasněžených vrcholů, nebo zelené nížiny. Vydejte se s námi do nádherné jihoamerické země kde nás čeká plno fantastických zážitků.

Doprovod109 990 Kč
Školné s pobytem119 990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (k 20. 6. 2023 - může se měnit)19 990 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj 6 nocí19 990 Kč

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 129.980 Kč, pro školné 139.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Letištní taxa je nedílnou součástí i dětské ceny.​ Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků. Ceny jsou uvedeny vždy za osobu (pokud není uvedeno jinak).

Na co se můžete těšit

  1. Incké památky, hory i pralesy
  2. Machu Picchu
  3. Metropole, jezera i nádherná městečka

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška Funkčnost a ekonomické principy místního zdravotnictví
  • Exkurze místního zdravotnického zařízení a diskuse s místními zdravotníky
  • Samostudium odborné literatury

Trasa zájezdu

Lima – Arequipa – Chivay – Colca Canyon – Puno – Andean Altiplan (Peru) – Lake Titicaca – Uros Islands – Cusco – Central Andes Peru – The Sacred Valley of the Incas – Machu Picchu Pueblo – Pisac – Ollantaytambo – Machu Picchu

Program pobytu

 

1. den

Casa Andina Premium Miraflores, Lima

Odlet z Prahy do Limy. Transfer do hotelu a nocleh.

2. den

Casa Andina Premium Arequipa, Arequipa

Prohlídka historického centra Limy (náměstí Plaza Mayor s presidentským a arcibiskupským palácem, katedrála, klášter San Francisco s katakombami, koloniální balkóny paláce Torre Tagle), odpoledne návštěva světoznámého muzea Larco, které disponuje cennými sbírkami Předkolumbovské éry. Během této prohlídky se trochu blíže seznámíme s dějinami Peru, s dávnými kulturami Paracas, Chavin, Nazca, Moche, Wari, Lambayeque, Chimu nebo Inka.

Pozdě odpoledne přelet do „bílého města“ Arequipa, položeném pod 5822 m vysokou spící sopkou El Misti.

Lima

Hlavní město Peru je fantastické město na prohlídku, poseté množstvím kulturních památek a krásně zachovalou architekturou. Lima, založená dobyvatelem Franciscem Pizarrem v roce 1535, byla poprvé pojmenována jako „Město králů“ – biblický odkaz na „Tři mudrce z Východu“ – než její název změnili španělští kolonialisté. Nejvýznamnější historické budovy se nacházejí kolem Plaza Mayor, nejpozoruhodnější je Vládní palác, kde je dodnes možné pozorovat střídání stráží Húsares de Junín. Krásná katedrála a různé malé paláce a koloniální balkony také hrají svou roli v kráse města. Dalším vrcholem je slavné muzeum Larco Herrera, které dokumentuje tisícileté kultury, které předcházely civilizaci Inků, a obsahuje neocenitelnou sbírku předkolumbovských artefaktů, včetně některé z nejkvalitnější erotické keramiky z doby před Inkou v Jižní Americe.

3. den

Casa Andina Premium Arequipa, Arequipa

Arequipa (2.350 m), aklimatizační den, návštěva klášterního komplexu plného kontrastujících barev (Santa Catalina), náměstí s katedrálou a bohatými koloniálními domy, půvabná předměstí San Lazaro a Yanahuara s úzkými uličkami. Odpoledne individuální volno, případně návštěva muzea s mumií Juanita.

Arequipa

Nádherné město Arequipa je dokonalou směsí starověkých architektonických pokladů a moderních budov, obdařených průměrně 300 dny slunečného počasí v roce. Je také známé jako „Bílé město“ – přezdívka, která pochází z jeho četných bílých budov, které tvoří výrazný kontrast se zeleným okolím. Je to nejelegantnější město Peru a nejlepší místo k návštěvě, pokud jste labužníci na honbě za příležitostmi k dobrému jídlu, s řadou báječných restaurací nabízejících pikantní místní speciality, jako je rocoto relleno, chupe de Camarones a ocopa. Toto město má slavnou historii a jeho výrazné tradice z něj dělají skutečně jedinečnou peruánskou destinaci.

4. den

El Refugio del Colca, Chivay  

Přejezd přes náhorní planinu se stády lam, alpak a vikuní, přes sedlo Patapampa (4.910 m) až do indiánské vesnice Chivay (3.600 m). Právě tady začíná kaňon Colca, v jehož okolí se rozprostírají starodávná terasovitá políčka dodnes stále obdělávaná indiány Collahuas a Cabanas. Ubytování v indiánské vesnici Coporaque nebo Yanque. Na konci dne nás ještě čeká příjemná relaxace v termálních pramenech.

Chivay

Město Chivay se nachází na jihu Peru. Tato oblíbená destinace je jednou z nejdostupnějších v rámci světově proslulé turistické oblasti Canon del Colca (kaňon Colca) a nabízí vynikající kulturní památky a outdoorové aktivity. Začněte u kamenného mostu Inků, který se klene přes rokli Colca, a poté navštivte atraktivní chrám Santiago Apostol de Coporaque, než si odpočinete na náměstí Plaza de Armas de Chivay lemovaném kavárnami. Milovníci přírody si vychutnají astronomickou observatoř s nádhernými výhledy na Mléčnou dráhu v údolí bez znečištění a také na oblast Cruz del Condor s pozorováním kondorů andských. A konečně, Hot Springs La Calera nabízí omlazující vody a řadu lázeňských procedur a další expedice do kaňonu Colca (jako jsou Tuti, Sibay a Callalli) lze snadno zajistit z Chivay.

Colca Canyon

Velkolepé údolí Colca je známé svými dramatickými scenériemi – zvlněnými horskými vráskami, které se noří do hlubin kaňonu Colca, jímž protéká řeka Colca v délce asi 50 kilometrů a míjí starobylé španělské vesnice, kde se ženy stále oblékají do tradičního andského hávu. Obyvatelé tohoto údolí jsou potomky lidí z údolí Cabana-Quechua a Collagua, kmene z předincké vysočiny známého svým působivým textilním uměním a kamennými řezbami. Mezi hlavní zajímavosti regionu patří návštěvy různých koloniálních kostelů v údolí, výlety na koních a výpravy za pozorováním kondorů.

5. den

El Refugio del Colca, Chivay  

Colca, podél jednoho z nejhlubších kaňonů světa přes indiánské vesničky Yanque a Maca až do Cabanaconde. Malebná krajina, starobylé kostely a hlavně setkání s domorodci ve vesnicích, kde jakoby se zastavil čas. Pozorování létajících kondorů na pozadí zasněžených Kordiller. Možnost krátkého treku s částečným sestupem do míst, odkud lze spatřit vesničky dole v kaňonu, následně výstup a návrat zpět do Chivay.

6. den

Casa Andina Premium Puno, Puno    

Přesun na náhorní planinu Altiplano k nejvýše položenému splavnému jezeru na světě (3.800 m), bájnému jezeru Titicaca. Cestou návštěva Sillustani kde stojí u břehů jezera Umayo zbytky tzv. chullpas, posvátné hrobky dosahující výšky až 10 m. Pozdě odpoledne prohlídka centra města Puno.

 Sillustani Ruins

Toto předincké pohřebiště na břehu jezera Umayo nabízí fascinující pohled do strhujícího období historie. Místo je poseto ruinami chullpas – válcovitých pohřebních věží, které byly stavěny jako hrobky.

Puno

Toto velké město ležící na břehu jezera Titicaca v peruánském Altiplanu je přezdíváno „hlavní město folklóru“ země, známé svou tradiční hudbou a tancem. Je také známé svou neuvěřitelnou sbírkou plovoucích ostrovů – umělých ostrovů vytvořených z rákosí, které vykazují jedinečnou survivalistickou kulturu, která zde žije již od předincké doby. Mezi další zajímavosti patří návštěvy atmosférického historického kostela San Pedro, nádherné Sixtinské kaple v Americe a procházka po promenádě na břehu jezera Titicaca. Aktivní lidé by měli přijmout výzvu vystoupat po 700 schodech na vyhlídku Kuntur Wasi, které vévodí masivní kovová socha kondora a dechberoucí výhledy na město a jezero Titicaca za ním.

7. den

Casa Andina Premium Puno, Puno    

Celodenní pobyt na jezeře Titicaca, ráno plavba lodí za indiány kmene Aymara na plovoucí ostrovy Uros vytvořené z rákosu zvaného totora. Možnost plavby na rákosovém člunu. Poté pokračování v plavbě na pevný ostrov Taquile, kde žije komunita Kečua, která si stále drží své tradice. Jejich tkané předměty patří mezi nejkrásnější a nejkvalitnější na světě a pro jejich zachování byl ostrov zapsán na seznam UNESCO. Procházka po ostrově s nádhernými výhledy na zasněžené Královské Kordillery na bolívijské straně jezera. Návrat do Puna.

Lake Titicaca

Jezero Titicaca ležící vysoko v Andách na hranici mezi Peru a Bolívií je považováno za nejvýše položené komerčně splavné jezero na světě. Tato oblast byla kdysi baštou incké kultury – a toto starověké dědictví je stále patrné v mnoha inckých ruinách posetých po pobřeží, stejně jako v zářivých tradičních ručně tkaných textiliích a oděvech. Mezi nejoblíbenější atrakce jezera patří 42 plovoucích rákosových ostrovů lidu Uros, přístupných z Puna na východě.

Uros Islands

Ostrovy Uros jsou hlavní atrakcí u jezera Titicaca, které se rozkládá na hranici mezi Peru a Bolívií v Andách. Tyto působivé, uměle vytvořené ostrovy, obklopené nedotčenými, chladnými horami, vytvořenými výhradně z plovoucích rákosí totara jezera, jsou domovem jedinečné a starověké komunity, lidí Uru nebo Uros, kteří ostrovy postavili, aby unikli svým nepřátelům. Inka. Komunita také používá rákosí k výrobě svých domovů, lodí a krásných řemesel, které prodávají turistům. Návštěvníci mohou dokonce strávit noc v místním domě nebo se vydat na různé prohlídky – obvykle s překladatelem – a popovídat si s lidmi. Výlety lodí po ostrovech jsou dalším atmosférickým způsobem, jak vidět nádhernou scenérii a národní rezervaci jezera Titicaca. Oblast je také domovem velkolepého ptactva.

Taquile Island

Na tomto malém ostrově uprostřed jezera Titicaca mohou návštěvníci zažít autentický místní život, zdánlivě nedotčený moderní dobou, a dokonce si s obyvateli uspořádat ubytování v rodině. Když tam budete, nezapomeňte se zeptat na ručně tkané textilie a oděvy, kterými je ostrov proslulý.

8. den

Casa Andina Premium Cusco, Cusco

Přejezd z Puna do Cuzca, nádhernou krajinou tvarovanou ledovcovou morénou, z části podél řeky Vilcanota, přes průsmyk La Raya (4.335 m). Cestou si prohlédneme zbytky inckého chrámu Raqchi a indiánskou vesničku Andahuaylillas, kde navštívíme krásně malovaný kostelíček ze 17.století, často přezdívaný jako Sixtinská kaple Jižní Ameriky. Ubytování v hotelu v blízkosti hlavního náměstí.

La Raya Pass

Pohoří La Raya, které je součástí andského řetězce, lze nejlépe prozkoumat cestou vlakem podél průsmyku La Raya. Z této vysoké nadmořské výšky jsou výhledy na zasněžené vrcholky hor naprosto úchvatné, zatímco dalším vrcholem je odlehlá kaple ležící podél trasy.

Andahuaylillas

Malebné město Andahuaylillas je zasazeno do zvlněné zemědělské půdy, asi 45 km jižně od Cusca, a nabízí autentický zážitek z peruánského venkova. Místní kostel, známý jako „Sixtinská kaple Ameriky“, stojí za návštěvu kvůli působivým freskám, které se v něm nacházejí.

9. den

Casa Andina Premium Cusco, Cusco

Cuzco, prohlídka nejkrásnějšího města Peru, bývalého hlavního města říše Inků. Obdivovat zde budeme zejména bohatě zdobené koloniální domy a kostely s kamennými stěnami okolo náměstí Plaza de Armas, komplex Koricancha – kdysi pokryt těžkými pláty zlata, spletité uličky a tržiště. Odpoledne navštívíme ještě nad městem sochu Cristo Blanco a mohutnou pevnost Sacsayhuaman, odkud jsou krásné pohledy na celé město.

Cusco

Cuzco, které Inkové kdysi nazývali „Pupek světa“, zůstává městem, které mísí koloniální španělský šarm se staršími, strohejšími pozůstatky předkolumbovské slávy – základy inckých staveb lze dodnes vidět na mnoha ulicích města. . Mezi nejvýznamnější památky Cuzca patří místa z incké i koloniální doby, jako je Korikancha (starověký chrám Slunce), incká ulice Loreto s 12-ti rohovými kameny, katedrála, Muzeum koloniálního umění, archeologický park Saqsaywaman (pevnost-chrám), nedaleké pohřební svatyně Kenqo a místo uctívání vody Tambomachay.

Plaza de Armas Cusco

Plaza de Armas bylo jádrem města již od dob říše Inků. Je to místo, kde můžete nasát historickou atmosféru města, než prozkoumáte ikonické památky, které ho obklopují. Odtud jsou impozantní katedrála i La Compania jen pár kroků.

Fortress of Sacsayhuaman

O tomto působivém inckém archeologickém nalezišti, posazeném na kopci u města Cuzco, se věří, že sloužilo dvojímu účelu jako chrám i pevnost. Stejně jako mnoho jiných komplexů Inků je postaven z velkých kamenů, pečlivě opracovaných tak, aby do sebe těsně zapadaly bez použití malty. V roce 1983 byl prohlášen za světové dědictví UNESCO.

10. den

Casa Andina Premium Cusco, Cusco

Indiánská vesnička Chinchero známá pestrobarevným trhem a úrodnými políčky brambor. Prohlídka solných dolů z předkolumbovských dob v Maras a také výzkumného zemědělského centra Incké říše v Moray. Odpoledne individuální volno v Cuzcu.

Chinchero

Okouzlující vesnice Chinchero je známá svým malebným koloniálním kostelem, rušným nedělním bleším trhem a blízkými archeologickými nalezišti.

11. den

Tierra Viva Cusco Machu Picchu, Machu Picchu Pueblo

Pobyt v Posvátném údolí Inků. Vysoko nad řekou Urubamba pod majestátními Andami se rozkládají dvě mohutné pevnosti Ollantaytambo a Pisac. Kromě nich navštívíme také známý indiánský trh, kde bude možnost nakoupit suvenýry nebo tradiční řemeslné výrobky. Odpoledne přesun vlakem z Ollantaytambo pod Machu Picchu

Machu Picchu Pueblo

Machu Picchu Pueblo, posazené vysoko v Andách, je město na břehu řeky známé svou blízkostí ke slavným ruinám Machu Picchu. Toto město s oblačnými lesy je obklopeno tyčícími se zalesněnými útesy a může se pochlubit nekonečnou řadou hotelů, restaurací, trhů a labyrintových uliček. Machu Picchu Pueblo, známé také jako Aguas Calientes, slouží jako vynikající základna k prozkoumání známého starověkého archeologického naleziště Machu Picchu. Návštěvníci si mohou užít různé další aktivity, včetně relaxační masáže po dlouhém dni objevování, procházky bujným deštným pralesem k vodopádům Mandor, vydat se na dobrodružnou túru na horu Putucusi nebo namočit se v relaxačních termálních lázních s Andami as vaše pozadí. Nenechte si ujít Machu Picchu muzeum a botanické zahrady, které zobrazují historii této oblasti a rozmanitost původní flóry.

Ollantaytambo

V malebných ulicích dnešního Ollantaytambo se nachází pevnost Inků, která byla postavena, aby střežila vstup do této části údolí a chránila ji před možnou invazí kmenů z džungle. Později byla Citadela Ollantaytambo dějištěm odporu Inků proti jednotkám Hernanda Pizarra. Tento gigantický zemědělský, administrativní, náboženský a společenský komplex se nachází 97 km od Cusca a zahrnuje chrám, platformy a městskou oblast. Můžeme rozlišit dvě oblasti: jednu zvanou „Araqama Ayllu“, oblast spojenou s rituálními a posvátnými činnostmi, a druhou „Qosqo Ayllu“, věnovanou bydlení. Ollantaytambo bylo významným správním centrem, které pravděpodobně plnilo i vojenské funkce, jak naznačují jeho hradby a věže. Jsou zde také stopy starověkých cest a akvaduktů. Městu Ollantaytambo se říká „Žijící město Inků“, protože jeho obyvatelé dodržují starobylé zvyky a tradice.

12. den

Casa Andina Premium Cusco, Cusco

Machu Picchu, Od brzkého rána pobyt na nejznámějším archeologickém místě Jižní Ameriky. Za doprovodu místního průvodce se dozvíme více o tomto po staletí v džungli ukrytém sídle. Zdatnější mohou vyšplhat na vrchol Huayna Picchu (za příplatek, na ověření), odkud se nabízí nezapomenutelný pohled na obrovské rozvaliny tohoto záhadného města Inků. Odpoledne návrat autobusem dolů do vesničky a dále vláčkem podél řeky Urubamba zpět do Ollantaytambo a následně autobusem do Cuzca.

Machu Picchu

Machu Picchu se nachází více než 6000 stop nad mořem v peruánských horských vrcholcích a je jedním z nejpůsobivějších archeologických nalezišť na světě. Toto legendární vznešené město bylo opuštěno říší Inků, znovu získáno džunglí a ztraceno pro lidstvo až do jeho znovuobjevení v roce 1911. Postavili Inkové na vrcholu „Machu Picchu“ (Starý vrchol), uprostřed tropického horského lesa. „Ztracené město Machu Picchu“ s výhledem na kaňon Urubamba je místem mimořádné krásy a obrovského archeologického významu. Komplex odráží inckou říši na jejím vrcholu s obřími zdmi, terasami a rampami, které se zdají být přirozeně vysekány v souvislých skalních srázech. Fenomenální technologické dovednosti inckých inženýrů lze vidět v mnoha aspektech místa: náročnou přesností masivních kamenných budov, vodních kanálů, které odhalují hluboké pochopení hydrauliky, a Intihuatana („nejvyšší bod Slunce“) , který sloužil jako sluneční kalendář, který reguloval výsadbu a sklizeň.

13. den

Cesta do Limy a do Prahy      

Dopoledne volno v Cuzcu, poté transfer na letiště a přelet do Limy, následně pak let s přestupem do Prahy.

14. den

Přílet do Prahy

Program okruhu se může mírně změnit v závislosti na okolnostech a místních specifikacích.

 

 

Vstupy v rámci programu zájezdu, které jsou v ceně

Katedrála, klášter San Francisco s katakombami a muzeum Larco v Limě, klášter Santa Catalina v Arequipě, termální prameny v kaňonu Colca, kaňon Colca, kamenné hrobky Sillustani, výlet lodí na plovoucí ostrovy Uros a ostrov Taquile, kostel v Andahuaylillas, incké památky Raqchi, Sacsayhuaman, Moray, Chinchero, Ollantaytambo, Pisac a Machu Picchu, solné doly Maras, v Cuzcu katedrála i chrám Koricancha

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na pravidelné lince. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 10 dní před odletem. Veškeré informace rádi sdělíme kdykoliv před plánovaným odletem telefonicky, nebo e-mailem.

Cena zahrnuje

Letenku Praha – Lima (s přestupem), vnitrostátní lety, 12 noclehů v hotelu 3 *+ a 5* se snídaní, 1x oběd, veškeré transfery během okruhu, vlak Ollantaytambo – Machu Picchu a zpět, českého průvodce po celou dobu pobytu, vstupné do všech objektů dle programu.

Cena nezahrnuje

Fakultativní vstupy a výlety mimo program, spropitné, komplexní cestovní pojištění včetně storna (pojištění je nedílnou součástí pobytu), ostatní stravování a nápoje,

Další informace

Místní měnaSol, Boliviano
Vstupní formalityBezvízový styk
OdletPraha
Časový posun-6 hodin

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt PERU (2024) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This