(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

PROVENCE (2022)

Termín: 12.06.2022 — 19.06.2022

Naše mínění

Provence, jedna z neodolatelných oblastí Francie, se rozkládá na jihovýchodě země galského kohouta. Z geografického hlediska se táhne od sněhem pokrytých vrcholků jižních Alp až k rovinám Camargue a pobřeží Středozemního moře. Tyto přírodní hranice obepínají krajinu roklí a kaňonů, levandulových polí a sluncem zalitých pláží.

Dávné hranice Provence dodnes symbolicky hlídají opevněná města a vrcholky kopců jsou posety vesnicemi, které své polohy využívaly k ochraně před nepřátelskými útoky. Vnitrozemí Provence si i přes množství návštěvníků dokázalo zachovat svůj nenapodobitelný charakter. Dodnes zde najdete řadu památek připomínajících místní nejstarší obyvatele, Řeky, Římany, ale také nájezdné Saracény. Svou stopu tu zanechali schizmatičtí papeži i místní vládcové, kteří často měnili spojence.

Provence je krajem, který svou barevností již dávno okouzlil řadu malířů. Modré nebe, fialové lány levandule, žluté, modré a oranžové fasády domů prozářené sluncem, které zde svítí v průměru 300 dnů v roce, vás okouzlí i dnes.

Provence je spojena s teplem, vůní levandule, dobrým jídlem a vínem. Regionálním pokrmům z mořských ryb a jehněčího masa dodávají chuť a vůni růžový česnek, černé olivy, artyčoky a houby, i směs rozmarýnu a tymiánu.

Cena

Doprovod39 990 Kč
Školné s pobytem45 990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (k 31. 3. 2022 - může se měnit). Letištní taxy se počítají k doprovodu, školnému s pobytem a všem dětským cenám.8 990 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj14 990 Kč
Příplatek za večeře11 990 Kč

(Termín se může ještě v závislosti na vypsané lety mírně změnit.)

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 48.980 Kč, pro školné 54.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Letištní taxa je nedílnou součástí i dětské ceny. Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

Na co se můžete těšit

  1. Levandulová pole
  2. Všudypřítomná historie
  3. Malebné vesničky

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma 
  • Aktuální problematika místní stomatologie
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Zdravotní systém a financování místního zdravotnictví

Trasa zájezdu

Praha – Nice – St. Paul de Vence – Gourdon – Frejus – St. Tropez – Pont du Gard – Avignon – Sault – Séguret – Carpentras – Sénanque – Gordes – Roussilon – Mostiers St. Marie – Cannes – Nice – Praha

1. DEN

Odlet z Prahy do Nice, transfer do hotelu, ubytování, fakultativně večeře, nocleh.
Nice – Villa Otero by HappyCulture ****

2. DEN

Po snídani odjezd St.Paul de Vence – prohlídka bývalé francouzské pevnosti a v současné době jedné z nejnavštěvovanějších vesnic oblasti s řadou památek, Vence – město s bohatou historií a spletí kouzelných dlážděných uliček, Tourettes sur Loup – opevněná vesnice rozprostírající se mezi fialkovými poli používanými k výrobě parfémů, bonbonů a svíček, Gourdon – městečko s neuvěřitelnými panoramatickými výhledy se stejnojmenným hradem ze 13. století, jehož terasovité zahrady jsou výsledkem úžasné práce stejného architekta jako zahrady zámku Versailles, návrat na ubytování v Nice, fakultativně večeře, nocleh.
Nice – Villa Otero by HappyCulture ****

3. DEN

Po snídani odjezd do Frejus – městečko se středověkými základy založené samotným Juliem Caesarem a poseté památkami z této doby – amfiteátr, divadlo, akvadukt, St. Tropez – prohlídka městečka s krásnými plážemi, citadelou a četnickou stanicí známou z francouzských komedií, Aix en Provence – prohlídka městečka tisíce kašen. Zastávka na ochutnávku vína. Ubytování, fakultativně večeře, nocleh.
Aix en Provence – BW Plus La Joliette

4. DEN

Po snídani odjezd k Pont du Gard – ohromující 49 metrů vysoký akvadukt z dob římského osídlení, považovaný za zázrak římské stavební techniky, dále Villeneuve les Avignon – městečko pyšnící se středověkou pevností Saint-Andrésousedící s Avignonem přes most spojující břehy řeky Rhony, Avignon – jedno z nejvíce fascinujících měst jižní Francie s rozlehlým Papežským palácem ze 13.století a avignonským mostem. Ubytování, fakultativně večeře, nocleh.
Moustiers St Marie – Hotel de l‘Horloge

5. DEN

Po snídani Sault – lázeňské městečko pod ochranou Unesco vyhledávané kvůli ideální poloze uprostřed nádherně vonících levandulových polí , Vaison la Romaine – městečko osídlené od doby bronzové s unikátně objevenou Villou du Paon a římským divadlem, Séguret – jedna z nejkrásnějších vesniček ve Francii s po staletí udržovanou vinařskou tradicí, Carpentras –
město umění, historie a kulinářství pyšnící se nejstarší Synagogou ve Francii. Ubytování, fakultativně večeře, nocleh.
Moustiers St Marie – Hotel de l‘Horloge

6. DEN

Po snídani L´Isle sur la Sorgue – městečko kouzelně propletené kanály řeky Sorgue, ráj pro milovníky sběratelství a starožitnictví se stovkami obchodů tohoto druhu, Fontaine de Vaucluse – malebná vesnička učarujíc nejednomu básníkovi či umělci s muzeem jednoho z nich Francesco Petrarcy a přírodním unikátem mohutným smaragdovým pramenem řeky Sorgue, Sénanque – nejznámější, stále mnichy obývající cisterciácký klášter v provensálském údolí , Gordes – městečko se zámkem přitahující pozornost turistů pro svůj harmonický vzhled umocněný středověkými uličkami spodloubími, Roussillon – vesnička jako z malovaného obrazu obklopená nádhernou krajinou a umístěná na největších ložiskách okru na světě. Ubytování, fakultativně večeře, nocleh.
Moustiers St Marie – Villa Borghese

7. DEN

Po snídani odjezd zpátky na východ, cestou zastávka v Moustiers St Marie – městečko pod nejčistší oblohou Evropy proslulé hrnčířskými výrobky, odjezd do Cannes – prohlídka světoznámého letoviska proslulého nejen festivalovým palácem a třídou Croisette, ale i překrásnými plážemi, poté výlet lodí na ostrov Marguerita. Přejezd do Nice, cestou ochutnávka vína. Ubytování, fakultativně večeře, nocleh.
Nice – Holiday Inn

8. DEN

Po snídani individuální volno v Nice nebo výlet do Grasse – prohlídka přímořského městečka s výrobou parfému Gallimard s možností nákupů. Dle letového řádu transfer od hotelu na letiště.

Program okruhu se může mírně změnit v závislosti na okolnostech a místních specifikacích.

Ubytování

12. – 14. 6. Villa Otero by Happy Culture, Nice
14. – 15. 6. BW Plus La Joliette, Aix en Provence 
15. – 17. 6. Hotel de l´Horloge, Avignon
17. – 18. 6. Villa Borghese, Moustiers St Marie
18. – 19. 6. Holiday Inn, Nice

Cena zahrnuje

Letenku, 7 noclehů v hotelech 4* se snídaní, 1x večeře 6.den, dopravu luxusním busem, českého průvodce.

Cena nezahrnuje

Vstupy do památkových objektů, příplatek za 6 večeří a 0,3 l vína, cestovní pojištění, včetně připojištění proti stornu (pojištění je nedílnou součástí pobytu), parkovné.

Letecké spojení a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na letu Praha – Nice – Praha. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 7 dní před odletem.

Další informace

Místní měnaEuro
Vstupní formalityBezvízový styk
Odlet Praha
Časový posun0 hodin
Spolupráce s CKČEDOK

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt PROVENCE (2022) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This