(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

PROVENCE (2022)

Termín: 12.06.2022 — 19.06.2022

Naše mínění

Provence, jedna z neodolatelných oblastí Francie, se rozkládá na jihovýchodě země galského kohouta. Z geografického hlediska se táhne od sněhem pokrytých vrcholků jižních Alp až k rovinám Camargue a pobřeží Středozemního moře. Tyto přírodní hranice obepínají krajinu roklí a kaňonů, levandulových polí a sluncem zalitých pláží.

Dávné hranice Provence dodnes symbolicky hlídají opevněná města a vrcholky kopců jsou posety vesnicemi, které své polohy využívaly k ochraně před nepřátelskými útoky. Vnitrozemí Provence si i přes množství návštěvníků dokázalo zachovat svůj nenapodobitelný charakter. Dodnes zde najdete řadu památek připomínajících místní nejstarší obyvatele, Řeky, Římany, ale také nájezdné Saracény. Svou stopu tu zanechali schizmatičtí papeži i místní vládcové, kteří často měnili spojence.

Provence je krajem, který svou barevností již dávno okouzlil řadu malířů. Modré nebe, fialové lány levandule, žluté, modré a oranžové fasády domů prozářené sluncem, které zde svítí v průměru 300 dnů v roce, vás okouzlí i dnes.

Provence je spojena s teplem, vůní levandule, dobrým jídlem a vínem. Regionálním pokrmům z mořských ryb a jehněčího masa dodávají chuť a vůni růžový česnek, černé olivy, artyčoky a houby, i směs rozmarýnu a tymiánu.

Cena

Doprovod39 990 Kč
Školné s pobytem45 990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (k 31. 3. 2022 - může se měnit). Letištní taxy se počítají k doprovodu, školnému s pobytem a všem dětským cenám.8 990 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj14 990 Kč
Příplatek za večeře11 990 Kč
Daňová úspora: 45% z celkové ceny (včetně všech příplatků)

(Termín se může ještě v závislosti na vypsané lety mírně změnit.)

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 48.980 Kč, pro školné 54.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Letištní taxa je nedílnou součástí i dětské ceny. Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

Na co se můžete těšit

  1. Levandulová pole
  2. Všudypřítomná historie
  3. Malebné vesničky

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma 
  • Aktuální problematika místní stomatologie
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Zdravotní systém a financování místního zdravotnictví

Trasa zájezdu

Praha – Nice – St. Paul de Vence – Gourdon – Frejus – St. Tropez – Pont du Gard – Avignon – Sault – Séguret – Carpentras – Sénanque – Gordes – Roussilon – Mostiers St. Marie – Cannes – Nice – Praha

Odlet z Prahy do Nice – města přitahující od nepaměti svým příznivým klimatem a subtropickou vegetací, prohlídka města – Anglická promenáda, Staré město atd. Odjezd na ubytování, fakultativně večeře.

2. DEN

Po snídani odjezd St.Paul de Vence – prohlídka bývalé francouzské pevnosti a v současné době jedné z nejnavštěvovanějších vesnic oblasti s řadou památek, Vence – město s bohatou historií a spletí kouzelných dlážděných uliček, Tourettes sur Loup – opevněná vesnice rozprostírající se mezi fialkovými poli používanými k výrobě parfémů, bonbonů a svíček, Gourdon – městečko s neuvěřitelnými panoramatickými výhledy se stejnojmenným hradem ze 13. století, jehož terasovité zahrady jsou výsledkem úžasné práce stejného architekta jako zahrady zámku Versailles, Odjezd na ubytování, fakultativně večeře.

3. DEN

Po snídani odjezd do Frejus – městečko se středověkými základy založené samotným Juliem Caesarem a poseté památkami z této doby – amfiteátr, divadlo, akvadukt, St. Tropez – prohlídka městečka s krásnými plážemi, citadelou a četnickou stanicí známou z francouzských komedií, Aix en Provence – prohlídka městečka tisíce kašen. Ubytování, fakultativně večeře.

4. DEN

Po snídani odjezd k Pont du Gard – ohromující 49 metrů vysoký akvadukt z dob římského osídlení, považovaný za zázrak římské stavební techniky, dále Villeneuve les Avignon – městečko pyšnící se středověkou pevností Saint-André sousedící s Avignonem přes most spojující břehy řeky Rhony, Avignon – jedno z nejvíce fascinujících měst jižní Francie s rozlehlým Papežským palácem ze 13.století a avignonským mostem. Ubytování, fakultativně večeře.

5. DEN

Po snídani Sault – lázeňské městečko pod ochranou Unesco vyhledávané kvůli ideální poloze uprostřed nádherně vonících levandulových polí, Vaison la Romaine – městečko osídlené od doby bronzové s unikátně objevenou Villou du Paon a římským divadlem, Séguret – jedna z nejkrásnějších vesniček ve Francii s po staletí udržovanou vinařskou tradicí, Carpentras – město umění, historie a kulinářství pyšnící se nejstarší Synagogou ve Francii. Ubytování, fakultativně večeře.

6. DEN

Po snídani L´Isle sur la Sorgue – městečko kouzelně propletené kanály řeky Sorgue, ráj pro milovníky sběratelství a starožitnictví se stovkami obchodů tohoto druhu, Fontaine de Vaucluse – malebná vesnička učarovala nejednomu básníkovi či umělci s muzeem jednoho z nich Francesco Petrarcy a přírodním unikátem mohutným smaragdovým pramenem řeky Sorgue, Sénanque – nejznámější, stále mnichy obývající cisterciácký klášter v provensálském údolí , Gordes – městečko se zámkem přitahující pozornost turistů pro svůj harmonický vzhled umocněný středověkými uličkami s podloubími, Roussillon – vesnička jako z malovaného obrazu obklopená nádhernou krajinou a umístěná na největších ložiskách okru na světě. Ubytování, večeře v ceně.

7. DEN

Po snídani odjezd zpátky na východ, cestou zastávka v Moustiers St Marie – městečko pod nejčistší oblohou Evropy proslulé hrnčířskými výrobky, odjezd do Cannes – prohlídka světoznámého letoviska proslulého nejen festivalovým palácem a třídou Croisette, ale i překrásnými plážemi, volno nebo eventuálně výlet lodí na ostrov Marguerita. Ubytování, fakultativně večeře.

8. DEN

Po snídani volno v Nice nebo výlet do Grasse – prohlídka přímořského městečka s výrobnou parfémů Gallimard s možností nákupů. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Program okruhu se může mírně změnit v závislosti na okolnostech a místních specifikacích.

Ubytování

Nice – 12.06-13.06 / Excelsior Nice 

Grasse – 13.06-14.06 / Excelsior Nice 

Aix en Provence – 14.06-15.06 / BW Plus La Joliette 4*

Avignon (2 nuits) – 15.06-17.06 / Hotel de l’Horloge

Moustiers St Marie – 17.06-18.06 / Villa Borghese 4*

Nice – 18.06-19.06 / Excelsior Nice

Cena zahrnuje

Letenku, 7 noclehů v hotelech 4* se snídaní, 1x večeře 6.den, dopravu luxusním busem, českého průvodce.

Cena nezahrnuje

Vstupy do památkových objektů, příplatek za 6 večeří a 0,3 l vína, cestovní pojištění, včetně připojištění proti stornu (pojištění je nedílnou součástí pobytu), parkovné.

Letecké spojení a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na letu Praha – Nice – Praha. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 7 dní před odletem.

Další informace

Místní měnaEuro
Vstupní formalityBezvízový styk
Odlet Praha
Časový posun0 hodin
Spolupráce s CKČEDOK

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt PROVENCE (2022) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This