(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

ŘÍM, NEAPOL, CAPRI, ISCHIA (2021)

Termín: 22.09.2021 — 28.09.2021

Naše mínění

Při návštěvě hlavního města Itálie jako by člověk cestoval časem. Ne nadarmo se Římu říká Věčné město. Po staletí byl totiž hlavním městem Římské říše a například jazyk a právní řád zde se používající se stal vzorem mnoha dalších států. Dnešní Řím uspokojí nejen milovníky historie, ale také módní nadšence a gurmány.

S trochou nadsázky se dá o Neapoli říci, že všechno, co jste o ní kdy slyšeli, je pravda. Je totiž velkolepá, krásná a levná, ale také poněkud matoucí.

Termální ostrov Ischia, to je ráj na zemi. Nadchne vás tu příjemné středomořské klima, celoročně zelená bujná vegetace, léčivé účinky zdejších termálních a minerálních vod, průzračně čisté moře i vstřícnost a přátelskost místních lidí.

Modrý ostrov. I pod touto přezdívkou byste mohli hledat Capri. Ostrov láká turisty na čisté a křišťálově modré moře, bílé skály a krásnou přírodu.

Vydejte se s námi na týdenní putování po těchto skvostech malebné Itálie.

Doprovod29990
Školné s pobytem34990
Letištní taxy a palivové poplatky (k 30. 4. 2021 - může se měnit)6990
Příplatek za jednolůžkový pokoj7990
Příplatek za 6 večeří4490

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 36.980 Kč, pro školné 41.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

Na co se můžete těšit

  1. Poznávání Říma a okolí
  2. Ostrovy Ischia i Capri
  3. Vesuv a Pompeje

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma I
  • Přednáška na aktuální téma II
  • Aktuální problematika místní stomatologie
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Funkčnost a ekonomické principy místní stomatologie
  • Vzdělávací pobyt je registrován na Doctor´s Guide Congress Resource Centre ( docguide.com)

Trasa zájezdu

Praha – Řím – Vatikán – Tivoli – Neapol – Vesuv – Pompeje – Capri – Ischia – Řím – Praha

Program pobytu

 

1. den

Odlet z Prahy do Říma, okružní jízda městem, odjezd na ubytování v hotelu Twenty One Rome 4*, fakultativně večeře.

2. den

Po snídani odjezd do Říma, pěší prohlídka města s průvodcem – Vatikán, Andělský hrad, Piazza Navona, Fontána di Trevi, Pantheon, Forum Romanum, Koloseum…volno k prohlídce muzeí apod. v podvečerních hodinách návrat do hotelu Twenty One Rome 4*, fakultativně večeře.

3. den

Po snídani dokončení prohlídky Říma, Vatikánská muzea, odpoledne výlet do Tivoli, návrat do hotelu Twenty One Rome 4*, fakultativně večeře.

4. den

Po snídani odjezd do oblasti Neapole, jihoitalského přístavního města, které je tradičně pokládáno za jedno z nejkrásnějších na světě. Jeho krása spočívá v nádherné poloze při rozlehlém zálivu a v citlivém souladu architektury s přírodou. Výjezd na Vesuv, individuální výstup ke kráteru této dominanty Neapole, pokračování do Pompejí, prohlídka archeologického areálu, nocleh v hotelu Eden Bleu Sorrento 4*, fakultativně večeře.

5. den

Po snídani volno nebo výlet na ostrov Capri, jeden z nejkrásnějších ostrovů v Tyrhénském moři, který byl oblíbeným místem již starověkých císařů. Prohlídka ostrova – Modrá jeskyně, Anacapri, volno s možností koupání, po návratu z ostrova prohlídka Neapole s průvodcem v podvečerních hodinách odjezd na ubytování do hotelu Eden Bleu Sorrento 4*, fakultativně večeře.

6. den

Po snídani volno nebo výlet na ostrov Ischia, největší ostrov v okolí Neapole, vyhledávaný pro léčebné účinky slabě radio – aktivních pramenů. Návštěva hlavního města Ischia – Ischia Porto (přístav v kráteru sopky), Ischia Ponte (Aragonský hrad, muzeum moře), možnost okružní jízdy po Ischii při níž uvidíte: Casamicciola (vyhlášené lázeňské středisko), Lacco Ameno (pozoruhodný přírodní útvar – Il Fungo, tj. Houba vymodelovaná z tufového kamene), Punta Caruso (vyhlídka na Forio a Monte Epomeo), případně možnost odpočinku v termálních lázních Castiglione nebo možnost koupání v moři, návrat do hotelu Eden Bleu Sorrento 4*, fakultativně večeře.

7. den

Snídaně, odjezd do Říma, transfer na letiště, přílet do Prahy.

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 7 dní před odletem. Veškeré informace rádi sdělíme kdykoliv před plánovaným odletem telefonicky, nebo e-mailem.

Cena zahrnuje

Leteckou dopravu, dopravu klimatizovaným autokarem po celé trase zájezdu, lodní výlet na Capri, lodní výlet na Ischii, výlet na Vesuv, 6 noclehů v hotelu 4* ve dvoulůžkových pokojích se snídaní, prohlídka Pompejí, průvodce, zákonné pojištění.

Cena nezahrnuje

Vstupy do památkových objektů, Vatikánská a Sixtinská kaple (rezervace cca 750 Kč), 6x večeři, spropitné, cestovní pojištění včetně připojištění proti stornu (pojištění je nedílnou součástí pobytu), pobytovou taxu (cca 2–6 EUR/ noc), případné parkovné v Praze, nebo ubytování před či po odletu v Praze.

Další informace

Místní měnaEuro
Vstupní formalityBezvízový styk
Teplota vzduchu/vody26/23
Doba letu 2 hodiny
Časový posun0 hodin

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt ŘÍM, NEAPOL, CAPRI, ISCHIA (2021) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This