(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY (2023)

Termín: 02.12.2023 — 09.12.2023

3 noci v Abú Dhabí + 4 noci v Ras Al Khaimah

Naše mínění

Hlavní město a zároveň největší a nejbohatší emirát. Abu Dhabi působí jako moderní metropole, jež svým vzhledem velmi nápadně připomíná americká velkoměsta. Vychutnejte si tuto úžasnou atmosféru procházkou po širokých bulvárech a zároveň obdivujte zelené parky a luxusní mrakodrapy. Při pohledu na úchvatná panoramata si budete připadat, jako byste se ocitli přímo na Manhattanu.
Emirát Ras Al Khaimah je tou klidnější a luxusnější částí Spojených arabských emirátů. Pro své nádherné pláže, klidné prostředí a špičkové hotelové služby je to místo jako stvořené pro klidnou dovolenou. Emirát omývají vody Perského zálivu, nemusíte se tedy opravdu obávat chladného moře, ba naopak.
Užijte si s námi prostředí dostupného přepychu, kdy 3 noci strávíme v Abu Dhabí, potom 4 noci v Ras al Khaimah.

Doprovod45 990 Kč
Školné s pobytem49 990 Kč
Letištní taxy, palivové a ostatní poplatky (k 1. 6. 2023)12 990 Kč
Pokoj De Luxe Balcony (3 noci Abú Dhabí)2 290 Kč
Pokoj Family (4 noci Ras al Khaimah)5 390 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj 19 990 Kč
Příplatek za prodloužení (2 noci Ras al Khaimah) Prodloužení jen na vyžádání a zpětné potvrzení9 590 Kč

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 58.980 Kč, pro školné 62.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Letištní taxa je nedílnou součástí i dětské ceny. Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků. Ceny jsou uvedeny vždy za osobu (pokud není uvedeno jinak).

Na co se můžete těšit

  1. Abú Dhabí i Ras al Khaimah
  2. Luxusní hotely
  3. Možnost prodloužení

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  1. Přednáška Funkčnost a ekonomické principy místního zdravotnictví
  2. Exkurze místního zdravotnického zařízení a diskuse s místními zdravotníky
  3. Samostudium odborné literatury

Letovisko, ubytování, stravování, výlety

Abú Dhabí

 

Za dobrého světla vypadá město Abú Dhabí z dálky jako fata morgána díky svým třpytícím se minaretům, věžím a dómům. Přiblížíte-li se, uvidíte zářivé bílé mešity, prosklené kanceláře a vysoko položené byty utopené v zeleni. Abú Dhabí, hlavní město Spojených arabských emirátů a centrum naftařského průmyslu, však není přelud.

Grand Hyatt Abu Dhabi 5*

První tři noci budeme trávit nádherném hotelu v Abu Dhabí. Zde bude především náplní možnost výletů do okolí a poznávání Emirátů.

V hotelu je vstupní hala s recepcí, lounge, restaurace, kavárna, několik barů, bazén, fitness a wellness centrum, konferenční místnost. Hotel má vlastní malou privátní pláž.

V nabídce jsou pokoje standard, 42 m² s TV, minibarem, trezorem. Výhled do okolí. Za příplatek pokoje De Luxe Balcony 50 m² s balkónem. 

Pláž

Pěkná menší privátní písečná pláž s lehátky a slunečníky přímo u hotelu.

Stravování

V ceně polopenze je snídaně formou bufetu, večeře formou bufetu nebo výběru z menu.

Fakultativní výlety

Celodenní výlet Abu Dhabi – 1 990 Kč / osoba

Prohlídka zahrnuje návštěvu mešity Sheikh Zayed Grand Mosque, která je největší mešitou v SAE disponující největším ručně tkaným kobercem na světě. Přejezd přes čtvrť Al Bateen, která je nejstarší osídlenou oblastí města Abu Dhabí a v současné době je známá především jako palácová oblast. Průjezd čtvrtí Al Bateen je zakončen v samotném centru města, tedy na nábřeží nazývaném Corniche, kde je možné navštívit skanzen Heritage Village znázorňující život místních před ropnou érou. Po prohlídce Heritage Village následuje fotozastávka s výhledem na unikátní hotel Emirates Palace, v jehož těsné blízkosti se nachází oficiální reprezentativní prezidentský palác – Qasr al Watan. Zastávka u muzea Louvre Abu Dhabi, dále ostrov Yas Island, kde se nachází okruh Formule 1 a zábavní park Ferrari World. Vstup na závodiště a do zábavního parku není z časových důvodů zahrnut v okružní jízdě. OBĚD V HOTELU 4* VČETNĚ NEALKO NÁPOJŮ

 

Celodenní výlet Al Ain – 2 190 Kč / osoba
Chcete-li poznat nejzelenější část SAE, nenechte si tento výlet rozhodně ujít. Oázní město Al Ain se nachází cca 160km jihovýchodně od Dubaje a jeho archeologické nálezy vypovídají o historii, která se datuje až do 3tis. př.n.l. Město Al Ain bylo rodištěm zesnulého prezidenta Sheikha Zayeda, který si vždy přál své město proměnit v město zeleně a proto vytrvale zeleň vysazoval a zavlažoval. Celá oblast se pyšní mimo jiné i zeleninovými farmami a datlovými oázami. Návštěva muzea Sheikha Zayeda, největší oáza v Al Ain, trh s velbloudy, horké minerální prameny. OBĚD V HOTELU 4* VČETNĚ NEALKO NÁPOJŮ

Ras Al Khaimah

 

Ras al Khaimah je nejúrodnějším emirátem, a tedy i přírodně nejkrásnějším. Alespoň to se o něm říká. Oproti ostatním emirátům má totiž nespornou výhodu. Na jeho území se stýkají vyprahlé Hajarské hory, moře omývající skály, poušť a v neposlední řádě údolí, která jsou považována za nejúrodnější z celých SAE.

Mövenpick Resort Marjan Island 5*

Nově postavený hotel, se nachází přímo u pláže na uměle vytvořeném ostrově Al Marjan.

Dvě hlavní budovy spojené visutým mostem, 418 pokojů, vstupní hala s recepcí, 3 bazény, 6 restaurací a barů, 4 konferenční místnosti, welness, Sky bar na střeše.

Pokoje
Dvoulůžkový pokoj deluxe s výhledem na ostrov: koupelna/WC, individuální klimatizace, LED TV/sat., minibar, set na přípravu kávy a čaje, Wifi zdarma, balkon.
Za příplatek k dispozici pokoje Family.

Na hotelu je k dispozici obrovský vodní park.

Pláž

300 m písečná pláž přímo u hotelu.

Stravování

Stravování je zajištěno formou all inclusive.

Program All Inclusive

  • Snídaně, oběd a večeře formou bufetu v hlavní restauraci
  • Nealkoholické nápoje, pivo, víno a další alkoholické nápoje vybraných značek v hlavní restauraci, loby a barech (11.00–22.00 hod.)
  • Kredit 100 AED/dospělá osoba na večeře v à la carte restauracích (50 AED/dítě)
  • V den odletu končí All inclusive ve 12 hodin.

Fakultativní výlety

Jeep Safari z Ras al Khaimah – 1450 Kč / osoba

Máte-li rádi dobrodružství s příměsí adrenalinu, nenechte si ujít safari v poušti. Během odpoledních hodin budete vyzvednuti z hotelu a necháte se unášet terénními vozy za hranice města do pouště, kde budete sjíždět písečné duny. Po setmění Vás bude čekat večer strávený v beduínském kempu pod otevřeným nebem, kde si můžete nechat namalovat ornament hennou na kůži, vyzkoušet si tradiční oblečení, svézt se na velbloudovi nebo se připojit tancem k vystoupení břišní tanečnice. Večeře je zahrnuta v ceně. (alkohol není v ceně).

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na trase Praha – Dubaj – Praha se společností Smart Wings Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca týden před odletem. Veškeré informace rádi sdělíme kdykoliv před plánovaným odletem telefonicky, nebo e-mailem.

Cena zahrnuje

Leteckou přepravu, stravování formou polopenze v Abu Dhabí, All Inclusive v Ras Al Khaimah, vč. alkoholických nápojů, ubytování na 7 nocí, český mluvící delegát,

Cena nezahrnuje

Fakultativní výlety, pojištění, včetně připojištění proti stornu (pojištění je nedílnou součástí zájezdu), příplatek za prodloužení.

Další informace

Místní měnaDirham
Vstupní formalitybez vstupního víza
Doba letu6 hodin
Časový posun+2 hodin
Teplota vzduchu/vody31/25

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY (2023) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This