(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

SEVERNÍ ITÁLIE (2017)

Termín: 04.09.2017 — 10.09.2017

Naše mínění

Itálie je zemí alpských štítů, hlubokých údolí, ledovcových jezer, živých měst, zapomenutých vesnic, lánů kukuřice, vinic, olivových hájů, přeplněných i liduprázdných pláží a temperamentního obyvatelstva. Již poněkolikáté se do této nádherné a vzrušující země vracíme, tentokrát ne její sever. Navštívíme Milano – město módy a designu, Stresu a podhůřím Alp do Lugana. Zastavíme se u vyhlášených jezer, včetně Lago di Garda a Lago di Como. Přes Shakespearovskou Veronu se vydáme do Benátek a Ferrary. Itálie je oblastí dobrého vína, fantastické kuchyně, fotbalu a temperamentu. Pojeďte s námi ochutnat sever této úžasné destinace.

Doprovod25990
Školné s pobytem29990
Letištní taxy a palivové poplatky (k 31.5. 2016 - může se měnit)4990
Příplatek za jednolůžkový pokoj6990
Příplatek za večeře4990
Parkovné - GO parking800

Na co se můžete těšit

  1. Města, údolí, jezera.
  2. Ubytování ve 4* hotelech.
  3. Isola Bella i Lago di Garda.

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma I
  • Aktuální problematika místního zdravotnictví
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Zdravotní systém a financování místního zdravotnictví

1. den

PRAHA – MILÁNO

Odlet z Prahy do Milána, transfer z letiště, okružní prohlídka města, volno, odjezd na ubytování, v odpoledních hodinách pěší prohlídka centra města kde mj. nalezneme řadu unikátních staveb – Dóm – jedna z největších gotických katedrál na světě se 135 věžičkami a nesčetnými plastikami a chrliči, obchodní pasáž Galeria Viktoria Emmanuela II, světově nejprestižnější budova opery La Scala, zámek Castello Sforzesco s půvabným arkádovým dvorem…, volno.  Ubytování, fakultativně večeře. Večer fakultativně návštěva představení La Scala.

 

2. den

MILÁNO – STRESA – ISOLA BELLA

Po snídaní odjezd do Stresy, výlet lodí na Isola Bella – ostrůvek s palácem a středomořskou vegetací, odpoledne pohůřím Alp podél Lago Maggiore do Lugana, prohlídka města, volno, ubytování, fakultativně večeře.

3. den

LAGO DI COMO – BERGAMO

Ráno  odjezd k Lago di Como, krátká zastávka u jezera, odjezdo Bergama, nádherné historické město s hradem Malpaga , náměstím Vecchia, prohlídka, volno, odjezdk Lago di Garda, ubytování fakultativně  večeře.

4. den

LAGO DI GARDA – VERONA

Po snídani výlet lodí po jezeře, odpoledne odjezd do Verony, prohlídka města spojeného se Shakespearovským dílem Romeo a Julie, v jehož centru se zachovala řada půvabných římských a renesančních památek – třetí největší amfiteátr na světě, působivý hrad Castelvecchio, Piazza dei Signori se sochou Davida a několika paláci, kostel Santa Maria Antica s bizarními náhrobky Scageriů, vládců Verony, Dóm, až po Juliin dům s balkonem či samotnou hrobkou Julie. Odjezd na ubytování, fakultativně  večeře, fakultativně představení v Aréně.

5. den

BENÁTKY

Odjezd do Benátek – prohlídka města, které právem nese titul „jedinečné“. Stovky paláců podél Canale Grande s nejznámějším mostem Ponte di Rialto, monumentální barokní kostel a dominanta města Santa Maria della Salute stojící na milionu dřevěných pilot, jedinečné náměstí sv. Marka s Kampanilou, bazilikou sv. Marka, Dóžecím palácem s Mostem vzdechů, orlojem apod., projížďka gondolou po kanálech, volno k individuálním prohlídkám, nákupům apod., odjezd z Benátek na ubytování, fakultativně večeře.

6. den

BENÁTKY – FERRARA – MILANO

Po snídani odjezd do Ferrary – jednoho z největších opevněných měst oblasti. Působivý hrad Castello Estense s příkopy, věžemi a cimbuřím, Palazzo del Comune – středověký palác z pol. 13. stol., Palazzo Schifanoia – letní sídlo rodu Esteů, Diamantový palác…, volno. Modena  – individuální   prohlídka města – dóm sv.Geminiana, Palác muzeí, Palazzo Ducale… nebo fakultativně návštěva místního muzea Enza Ferrariho, které je umístěno v unikátní budově od architekta Kaplického. Volno k prohlídkám a nákupům, odjezd na ubytování, do oblasti Milana, fakultativně večeře.

 

7. den

MILANO – PRAHA

Dopoledne transfer na letiště a odlet do ČR
Program okruhu se může mírně změnit v závislosti na okolnostech a místních specifikacích.

 

Cena zahrnuje

Letenku, 6 noclehů v hotelech 4* se snídaní, dopravu luxusním busem, českého průvodce.

Cena nezahrnuje

Vstupy do památkových objektů, příplatek za večeře, cestovní pojištění, včetně připojištění proti stornu 690 Kč (pojištění je nedílnou součástí pobytu), parkovné.

Další informace

Místní měnaEuro
Vstupní formalityBezvízový styk
Odlet Praha
Časový posun0 hodin
Spolupráce s CKČEDOK

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt SEVERNÍ ITÁLIE (2017) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This