(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

ŠPANĚLSKO (2016)

Termín: 22.09.2016 — 28.09.2016

Náš Tip

Naše mínění

Po prohlídce Madridu se vypravíme do města Segovia, kde stojí Alcazar z 15. století, což byl původně maurský hrad (později sídlo katolických králů). Katedrály a kostely jsou vystavěny v klasické románské architektuře. Nachází se zde kostel San Esteban a San Martín. Dále navštívíme Toledo, které je úzce spojeno s malířem El Greco. Město se od jeho středověkých časů změnilo minimálně. Úchvatná je zejména maurská brána – Puerta de Bisagrai či Consuegra s 11 větrnými mlýny vyhlížejících na pláně La Manchy, dále návštívíme hrad Belmonte i vesničku spojenou s Donem Quijotem – El Tobosso a městečko Cuenca – katedrála, visuté pitoreskní domy ze 14. století a poté zamíříme zpět do Madridu.

Cena

Doprovod26990
Školné s pobytem29990
Letištní taxy, palivové a ostatní poplatky (k 31. 5. 2016 - může se měnit)3990
Příplatek za jednolůžkový pokoj8290
Parkovné Go Parking800
Hotel Marriot Praha os./noc1190

 

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

1. Přednáška na aktuální téma
2. Cestovní medicína – aktuality a kazuistiky
3. Aktuální problematika místní medicíny
4. Odborný diskusní seminář na místní klinice
5. Zdravotní systém a financování místního zdravotnictví

1. den

PRAHA – MADRID

Odlet z Prahy, přílet do Madridu, transfer do hotelu, večeře.

2. den

MADRID – PROHLÍDKA

Snídaně, celodenní prohlídka španělské metropole, Madridu – okružní jízda a poté pěší prohlídka s průvodcem pro základní seznámení s městem, mj. náměstí Plaza Mayor, brána Puerta del Sol, katedrála, exteriéry královského paláce Palacio Real, Cervantesův památník a trh Mercado de San Miguel, odjezd zpátky na ubytování, večeře.

3. den

SEGOVIA

Ráno odjezd k prohlídce královského paláce El Escorial – monumentální šedý palác Filipa II., jehož strohý sloh bez okras předznamenal začátek jednoho z nejvlivnějších architektonických stylů ve Španělsku, volno k prohlídce, odjezd do městečka připomínající tvar lodi – Segovia – monumentální gotická katedrála, akvadukt postavený Římany sloužící ke svému účelu od 1. až do 19. století a na skále se tyčící pohádkový hrad Alcázar. Odjezd na ubytování, večeře.

4. den

SEGOVIA – TOLEDO – MADRID

Po snídani odjezd do města zapsaného na seznamu Unesco – Toleda – katedrála z 15. st., kostel sv. Tomáše, náměstí Zocodóver, skvostně zdobená synagoga de Santa María la Blanca, muzeum malíře El Greca, poté návštěva vinařství Marques de Grinon, návrat do Madridu, volno, večeře.

5. den

MADRID – CONSUEGRA – EL TOBOSSO – CUENCA – MADRID

Ráno odjezd do Consuegra – oblasti jedenácti větrných mlýnů vyhlížejících na pláně La Manchy, dále návštěva velkolepého hradu Belmonte – hrad z 15. st. patřící k nejlépe zachovaným v kraji, odtud přejezd do vesničky spojené s Donem Quijotem – El Tobosso a dále gotické a renesanční městečko Cuenca – katedrála, visuté pitoreskní domy ze 14. století, návrat na ubytování, večeře.

6. den

MADRID

Dnes proběhne dokončení prohlídky Madridu, osobní volno na nákupy a relax, případně odjezd do nedalekého Alcalá de Henares – města s historickým centrem zapsaném na seznamu Unesco a s věhlasnou Univerzitou, kterou založil roku 1499 kardinál Cisneros, kolej San Ildefonso, katedrála, Casa-Museo de Cervantes – rodný dům autora zlatého věku a Palacio de Laredo, odjezd na ubytování, večeře.

7. den

MADRID – PRAHA

Snídaně, transfer na letiště a odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

Letenku Praha – Madrid – Praha, 6 noclehů v hotelu 4* s polopenzí, ochutnávku vína, dopravu luxusním autokarem po trase zájezdu, průvodce po celou dobu pobytu.

Cena nezahrnuje

Vstupy do památkových objektů, komplexní cestovní pojištění 490 Kč (pojištění je nedílnou součástí pobytu), parkovné.

Další informace

[table “11” not found /]

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt ŠPANĚLSKO (2016) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This