(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

ŠVÝCARSKO (2019)

Termín: 10.08.2019 — 17.08.2019

Naše mínění

Po úspěšných pobytech v této destinaci jsme se tentokrát rozhodli uspořádat týden, který je průřezem toho nejlepšího z této nádherné země. Švýcarsko je zemí kontrastů, mohutných čtyřtisícových horských velikánů i dlouhých plochých říčních údolí, rozlehlých průzračných jezer i hustých neprostupných lesů, starobylých středověkých měst a městeček i architektonických skvostů 21. století. Je také zemí lanovek, luxusních hodinek, perfektně fungujících železnic a horských silnic. Ale co hlavně se Vám vybaví, když se řekne Švýcarsko? V první řadě určitě znamenité sýry a lahodné čokolády. Ale také trocha turistiky, svezení zubačkou, nebo lanovkou, či relaxu u některého z jezer. S námi můžete tohle všechno zažít a objevit během jediného týdne. Vydejte se s námi do Švýcarska.

Cena

Doprovod28990
Školné s pobytem33990
Letištní taxy a palivové poplatky (aktuálně k 31. 5. 2018, může se měnit)3990
Příplatek za 7 večeří5990
Příplatek za jednolůžkový pokoj9990
Parkovné – GO parking890

 

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 32.980 Kč, pro školné 37.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma 
  • Aktuální problematika místní stomatologie
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Zdravotní systém a financování místního zdravotnictví

Trasa zájezdu

Praha – Zurich – Luzern – Ballenberg – Fiesch – Eggishorn – Tasch – Zermatt – Montreux – Sion – Broc – Gruyéres – Ženeva – Chamonix – Aosta – Milano  – Praha

1. DEN

Odlet z Prahy do Zurichu, prohlídka největšího města Švýcarska – Zurichu, chrám Grossmünster, jehož dvě věže jsou ve znaku města, promenáda při řece Limmat, ulice Bahnhofstrasse plná luxusních butiků a restaurací, volno ve městě k nákupům či projížďce po jezeře nebo přejezd k největším vodopádům Evropy –  Rýnským vodopádům, odjezd na ubytování do oblasti Luzernu.

2. DEN

Návštěva Luzernu,  pěší prohlídka s průvodcem – Kapellbrücke (Kapličkový most)jeden ze symbolů Švýcarska, historické centrum nebo romantická promenáda při stejnojmenném jezeře, odpoledne projížďka lodí po jezeře, výjezd lanovkou na horu Pilatus, volno, ubytování, fakultativně večeře.

3. DEN

Po snídani prohlídka rozsáhlého skanzenu Ballenberg, který disponuje více jak sty originálně dochovanými domy z různých koutů Švýcarska. Odjezd do  Fiesch, odtud výjezd lanovkou  na 2926 metrů vysoký Eggishorn, z jehož vrcholu se naskýtá překrásný výhled na Aletschský ledovec či sedlo Jungfraujoch, volno, odjezd na ubytování do Staldenu  – ubytování, fakultativně večeře.

4. DEN

Dopoledne odjezd do Täsch, odtud zubačkou do Zermattu, volno, možnost túr a výletů lanovkami (Černé jezero, Gornergrat) v odpoledních hodinách odjezd na ubytování do Montreux – významného kulturního centra Švýcarské riviéry, dle časových možností případná zastávka v Sion – městu, jemuž již z dálky dominují dva kopce se středověkými pevnostmi – hradem Tourbillon a opevněným kostelem Valere, ubytování, fakultativně večeře.

5. DEN

Ráno odjezd do městečka Broc k návštěvě proslulé čokoládovny Cailler, kde ochutnáme a objevíme původ a tajemství výroby této delikátní lahůdky, poté návštěva výrobny sýrů v Gruyéres s možností oběda v místní restauraci s nabídkou pokrmů připravených z lokálních výrobků.  Odjezd do druhého největšího města Švýcarska – Ženevy, dle časových možností krátká prohlídka centra města – katedrála sv. Petra, Radnice z 15. století, dále Ženevské jezero se 140 m vysokým vodotryskem či monumentální Palác národů.

6. DEN

Odjezd do Chamonix pod Mont Blanc- možnosti lanovek (např. Aiguille de Midi.. ) a zubaček – ledovec Mére de Glace, odjezd na ubytování.

7. DEN

Po snídani tunelem pod Mont Blanc a údolím Aosta s množstvím hradů (zastávka) do Milana, ubytování (zde možnost divadla, koncertu – upřesnění v průběhu)

8. DEN

V ranních hodinách odlet do ČR.

Program okruhu se může mírně změnit v závislosti na okolnostech a místních specifikacích.

Cena zahrnuje

Letenku, 7 noclehů v hotelech 3* se snídaní, dopravu luxusním busem, návštěvu čokoládovny a sýrárny, českého průvodce.

Cena nezahrnuje

Vstupy do památkových objektů, jízdenky na lanovky a zubačky, vstupenky do muzeí, příplatek za večeře, cestovní pojištění, včetně připojištění proti stornu (pojištění je nedílnou součástí pobytu), parkovné.

Letecké spojení a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na letu Praha – Zurich/ Milano – Praha. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 7 dní před odletem.

Další informace

Místní měnaŠilink
Vstupní formalityBezvízový styk
OdletPraha
Časový posun0 hodin
Spolupráce s CKČedok

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt ŠVÝCARSKO (2019) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This