(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

TANZÁNIE, RWANDA (2025)

Termín: 31.01.2025 — 11.02.2025

Naše mínění

Zažijte s námi pobyt v srdci Afriky. Zažijte jeden z nejpozoruhodnějších divů. Zvuky panenské africké divočiny, úžasné dobrodružství v malé skupině cestovatelů. Okruh výkladní skříní rovníkové Afriky kombinuje setkání s tisícovými stády divoké zvěře a původními kmeny s exkluzivním pobytem ve Rwandě. Pozorování šimpanzů v jejich přirozeném prostředí, setkání s horskými gorilami v hustých horských deštných pralesech, putování rwandskou savanou, návštěva nádherného Kigalio a poznávání nádherné rwandské přírody. Zažijte si Tanzánii a Rwandu– perly Afriky. Při naší cestě objevíme národní parky, jezera, treky za šimpanzi a horskými gorilami, podíváme se do Kigali, Serengeti a samozřejmě plno dalších parádních seznámení a objevování.

Doprovod189 990 Kč
Školné s pobytem199 990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (aktuálně k 31. 5. 2024, může se měnit)24 990 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj19 990 Kč
Permit na trek za gorilami 1 500 USD

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 214.980 Kč, pro školné 224.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků. Ceny jsou uvedeny vždy za osobu (pokud není uvedeno jinak).

Na co se můžete těšit

 1. Kombinace TOP afrických destinací 
 2. Serengeti i Ngorongoro
 3. Trek za gorilami

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

 • Přednáška Funkčnost a ekonomické principy místního zdravotnictví
 • Exkurze místního zdravotnického zařízení a diskuse s místními zdravotníky
 • Samostudium odborné literatury

TRASA ZÁJEZDU

Praha – Kigali – Nyungwe Forest – NP Volcanos – Gorila Mountains – Kigali – Kilimanjaro – Arusha – NP Lake Manyara – Serengeti – Ngorongoro – Praha

1. den

KIGALI
Ráno odlet z Prahy do Rwandy s leteckou společností KLM s přestupem v Amsterdamu. Navečer přílet do Kigali, hlavního města Rwandy. Transfer do hotelu Hotel des Mille Collines, který hrál důležitou roli za rwandské genocidy proti Tutsiům, kdy zde našlo útočiště asi 2000 lidí. Nocleh v hotelu se snídaní. 

2. den

NÁRODNÍ PARK NYUNGWE FOREST
Po snídani odjezd do pralesa Nyungwe. Po asi 2,5 hodinách příjezd do města Nyanza, která bývala srdcem Rwandy. Původně kočovné vládnoucí rodiny našly své trvalé sídlo právě zde, protože Nyanza byla díky díky své strategické poloze a bohaté historii jasnou volbou. Navštívíte muzeum s rekonstruovaným královským palácem, což vás přenese do dávné éry, kdy Evropané o srdci Afriky ještě netušili vůbec nic. Oběd v restauraci. Pokračování cesty do Butare (asi 50 min), kde si prohlédnete zajímavé etnografické muzeum, které vystavuje historické, etnografické, umělecké a archeologické artefakt, které návštěvníky seznámí s bohatou rwandskou kulturou. Poté vás čeká asi 1 hod jízdy, než se ponoříte do zeleně pralesa Nyungwe. Po další asi 1,5 hod průjezdu pralesem dorazíte do Top View hotelu, kde se ubytujete. Večeře a nocleh v hotelu, který nabízí úchvatný výhled na okolní kopce a jezero Kivu.

3. den

NÁRODNÍ PARK NYUNGWE FOREST
Brzký budíček a po něm se vydáte na schůzku s rangery, kteří vás poučí o pravidlech treku za šimpanzi, obyvateli pralesa Nyungwe. Pak už se vydáte vstříc jedinečnému zážitku, kdy budete mít šanci se s těmito primáty potkat tváří v tvář v jejich přirozeném prostředí. Po skončení treku návrat do hotelu na oběd. Odpoledne podniknete nenáročnou procházku v korunách stromů, tzv. Canopy Walk, která vám umožní poznat prales z neobvyklé perspektivy, z mostů zavěšených přímo v korunách vzrostlých stromů. Návrat do hotelu na večeři a nocleh. 

4. den

NP VOLCANES
Po snídani check out a cesta zpět do Kigali. Cesta vede kolem jezera Kivu a nabízí nádherné výhledy. Oběd v restauraci u jezera. Čekání na jídlo si zpříjemníme plavbou po jezeře Kivu. Pokračování cesty do pohoří Virunga. Další zastávka na čajových plantážích, kde budete mít možnost vyfotit si sběrače čaje. Navečer příjezd do Gorilla Mountain View lodže, večeře, nocleh.

5. den

​KIGALI
Ráno vyrazíme vstříc neopakovatelným zážitkům! Den začneme brzkou ranní schůzkou s rangery, kteří nás seznámí s pravidly treku za ohroženými gorilami horskými. Pak už se s v jejich doprovodu vydáme do hloubi pralesa, domova těchto úžasných primátů. Gorilí rodiny stále migrují deštným lesem za potravou, a tak nelze přesně určit, jak dlouho je budeme hledat. Setkání s těmito zvídavými mírumilovnými obry si pak můžeme vychutnávat po dobu celé hodiny. Nově nabyté zážitky vstřebáme u oběda formou piknikového balíčku.
V případě, že jste již gorily měli možnost vidět a nechcete znovu, máte možnost těchto výletů:

 • Trek k hrobu Dian Fossey cca 100 USD/os.
 • Trek za kočkodany zlatými cca 100 USD/os.
 • Návštěvu pygmejské vesnice cca 50 USD/os.

Odpoledne nás čeká cesta do Kigali (asi 2,5 hod), kde navštívíme Kigali Genocide Memorial (památník rwandské genocidy). Večeře a nocleh v hotelu Des Milles Collines (či podobném).

6. den

JEZERO DULUTI
Snídaně v hotelu, check out. Transfer na letiště, kde se rozloučíme s rwandskými průvodci. Odlet do Tanzánie. Po přistání na letišti Kilimanjaro a vyřízení imigračních formalit následuje transfer do cca 50 min vzdáleného hotelu Arusha Serena Resort, který leží u jezera Duluti. Pokud čas dovolí, budeme mít možnost projížďky po jezeře či procházky v okolí jezera (objednávky přímo v lodži). Oběd a večeři možno zakoupit v hotelové restauraci. Nocleh v hotelu se snídaní.

7. den

NP LAKE MANYARA
Po časné snídani check out a odjezd do NP Lake Manyara (asi 2 hod, 30 min). Po příjezdu do parku safari s obědem formou pikniku. Poté transfer do asi 15 min vzdálené Lake Manyara Serena lodže, která leží na okraji Velké příkopové propadliny nad parkem a nabízí úchvatný výhled na park a jezero Manyara. Odpoledne fakultativně možnost prohlídky vesnice Mto Wa Mbu, kde máte možnost seznámit se s životem místních lidí, dozvědět se mnohé o pěstování banánů, navštívit řezbářskou dílnu s možností nákupu tradičních sošek, posedět v místní hospůdce a ochutnat banánové pivo či víno. Večeře a nocleh v lodži.

8. den

PLÁNĚ NDUTU
Po snídani odjezd k bráně do chráněné krajinné oblasti Ngorongoro (asi 45 min). Průjezd chráněnou krajinnou oblastí Ngorongoro, domovem Masajů. Uvidíte masajské vesnice, Masaje pasoucí svá stáda, a pravděpodobně zde potkáte také žirafy, zebry a možná i lvy. Po asi 2 hodinách jízdy dorazíte k bráně Naabi Hill, která odděluje chráněnou krajinnou oblast Ngorongoro od NP Serengeti. Oběd formou pikniku. Odpoledne safari v jihovýchodní části NP Serengeti, cestou do mobilního kempu Ndutu Under Canvas. Kemp je v této oblasti stavěn v období února, kdy na pláních Ndutu rodí pakoně mláďata. Safari v této části Serengeti je tak v této době bezkonkurenční. V podvečer příjezd do kempu, večeře, nocleh.

9. den

PLÁNĚ NDUTU
Celodenní safari v NP Serengeti. Tento den máte možnost zvolit mezi obědem v kempu, či piknikovým balíčkem. Oběd formou pikniku vám umožní vzdálit se dále od kempu a prozkoumat tak větší území parku. Váš průvodce vám doporučí nejlepší možnost dle aktuálního výskytu zvěře. Večeře a nocleh v kempu.

10. den

KRÁTER NGORONGORO
Po snídani check out a safari na východních pláních NP Serengeti, cestou k bráně Naabi Hill. Oběd formou pikniku. Odpoledne průjezd chráněnou krajinnou oblastí Ngorongoro (bez zastávek asi 1 hod, 45 min) do Ngorongoro Serena lodže. Budete projíždět Olduvajskou roklí, která je dodnes důležitým archeologickým nalezištěm. Prohlídka zajímavého antropologického muzea Olduvai, zdobeného malbami Zdeňka Buriana. Fakultativně zastávka v masajské vesnici (vstup po dohodě s Masaji cca 30 USD/os.) Po příjezdu do Ngorongoro Serena lodže ubytování, čas na relaxaci, večeře, nocleh.

11. den

CESTA PŘES NOC
Po časném budíčku a drobném občerstvení vyrazíme na safari na dno kráteru Ngorongoro. Budeme spěchat, abychom do kráteru vjeli již v 06:00 hod a mohli si užít úžasnou ranní atmosféru parku, kdy je zvěř nejvíce aktivní. Snídani formou balíčku si vychutnáme u jednoho ze sladkovodních jezírek, pozorováni hrochy, relaxujícími ve vodě. Po snídani pokračování safari. Po dopoledni plném úžasných zážitků (nejpozději v 11:00 hod) vystoupáme zpět na okraj kráteru a pokocháme se výhledem na jeho dno. Pak už nás čeká průjezd deštným pralesem k výstupní bráně z parku (asi 1 hod.) a dál do Karatu, kde se nachází nákupní galerie, vybavená též kavárnou. Zde si vychutnáme oběd formou pikniku a budete mít možnost posledních nákupů suvenýrů. Odpoledne cesta do hotelu Arusha Serena Resort (asi 3 hod. jízdy), kde budou zajištěny pokoje, abyste měli možnost se před cestou domů osprchovat a převléct. Poté asi hodinový transfer na letiště Kilimanjaro, kde se rozloučíme s tanzanskými průvodci. Odbavení k odletu a odlet do Prahy s přestupem. 

12. den

PŘÍLET DO PRAHY

Program okruhu se může mírně změnit v závislosti na okolnostech a místních specifikacích

Ubytování

Ubytování a detaily ZDE:

Hotely se mohou ještě v průběhu času měnit, jejich kvalita by byla dodržena

Letecké spojení a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na letu Praha – Nairobi– Praha. S přestupem Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 10 dní před odletem.

Cena zahrnuje

 • letenku Praha – Kigali a Kilimanjaro – Praha s přestupem ve třídě economy včetně letištních tax
 • letenku Kigali – Kilimanjaro ve třídě economy včetně letištních tax
 • 10 x nocleh v hotelech, lodžích a kempech a hotelech dle programu
 • denní pokoj v hotelu Arusha Serena Resort
 • stravování dle programu
 • veškeré transfery dle programu terénními automobily Toyota Landcruiser se zvedací střechou ve Rwandě a Tanzanii
 • návštěvu muzea v Nyanze, etnografického muzea v Butare, památníků genocidy ve Rwandě
 • trek za šimpanzi a Canopy Walk v NP Nyungwe Forest ve Rwandě
 • safari v Tanzanii dle programu včetně všech vstupů do NP a poplatků s tím spojených
 • návštěvu muzea Olduvai
 • služby českého průvodce a anglicky mluvících průvodců ve Rwandě i v Tanzanii
 • pitnou vodu k dispozici v automobilech po celou dobu zájezdu

Cena nezahrnuje

 • vstupní víza do Rwandy a Tanzanie (100 USD/obě víza)
 • cestovní pojištění a připojištění storna zájezdu
 • trek za horskými gorilami ve Rwandě (1.500, – USD/os.), který se hradí již při objednávce zájezdu v rámci cestovní smlouvy v CZK dle aktuálního kurzu
 • návštěvu pygmejské vesnice (50 USD/os.), trek k hrobu Dian Fossey (100 USD/os.), trek za kočkodany zlatými (100 USD/os.) ve Rwandě
 • návštěvu vesnice Mto Wa Mbu (cca 30 USD/os.), masajské vesnice a let horkovzdušným balónem (cca 500 USD/os.) v Tanzanii
 • spropitné místním průvodcům (doporučená výše 10 USD/os./1 den)

Další informace

Místní měnaŠilink
Vstupní formalityTuristické vízum
Časový posun0 hodin
Odletz Prahy

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt TANZÁNIE, RWANDA (2025) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This