(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

UGANDA (2024)

Termín: 09.02.2024 — 20.02.2024

Naše mínění

Zažijte s námi pobyt v srdci Afriky. Zažijte jeden z nejpozoruhodnějších divů.

Winston Churchill nazval Ugandu nejkrásnější perlou Afriky. Nepřeháněl! Horské gorily – absolutní top fauny. Setkání, na které se nezapomíná.

Pozorování šimpanzů v jejich přirozeném prostředí, setkání s horskými gorilami v hustých horských deštných pralesech, putování ugandskými savanami plnými zvěře a poznávání nádherné ugandské přírody.

Zažijte si Ugandu – perlu Afriky. Jedna z nejbezpečnějších zemí Afriky, která Vám nabízí zkušenost, kterou nikde jinde nenajdete. Při naší cestě objevíme národní parky, jezera, treky za šimpanzi a horskými gorilami, podíváme se do Entebbe a samozřejmě plno dalších parádních seznámení a objevování.

Doprovod139 990 Kč
Školné s pobytem149 990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (aktuálně k 30. 11. 2022, může se měnit)15 990 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj13 990 Kč
Permit na trek za gorilami700 USD
Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 154.980 Kč, pro školné 164.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Letištní taxa je nedílnou součástí i dětské ceny. Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

Na co se můžete těšit

  1. Exkluzivní pobyt
  2. Trek za gorilami
  3. Úchvatná fauna a flora

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  1. Přednáška Funkčnost a ekonomické principy místního zdravotnictví
  2. Exkurze místního zdravotnického zařízení a diskuse s místními zdravotníky
  3. Samostudium odborné literatury

TRASA ZÁJEZDU

Praha – Entebbe – Rabat – NP Murchison Falls – NP Kibale Forest – NP Queen Elizabeth – Prales Bwindi – Jezero Bunyonyi – NP Lake Mburo – Entebbe – Praha

1. den

Dopoledne odlet z Prahy do Ugandy s leteckou společností Turkish Airlines s přestupem v Istambulu.

2. den

Ve 04:15 hod plánovaný přílet do Entebbe.  Po vyřízení imigračních formalit nás čeká asi desetiminutový transfer do hotelu. Ubytování v hotelu, snídaně. Dopoledne čas na relaxaci po letu a na oběd. Odpoledne výlet na ostrov Mabamba s plavbou po jezeře Victoria mokřady obklopujícími ostrov, kde při trošce štěstí spatříme vzácného člunozobce afrického. Návrat do hotelu, nocleh se snídaní.

3. den

Po snídani odjezd do NP Murchison Falls se zastávkou v rezervaci Ziwa Rhino Sanctuary, kde budeme během pěší procházky za doprovodu zkušených rangerů pozorovat velmi ohrožené nosorožce bílé jižní, kterých tu na ploše 176 km2 žije 22 kusů. Oběd v restauraci na ranči Ziwa. Pokračování na severozápad země do jednoho z nejhezčích a nejbohatších ugandských národních parků Murchison Falls. Po příjezdu do parku ubytování v lodži na břehu Viktoriina Nilu, nedaleko vodopádů Murchison. Večeře a nocleh.

4. den

Po časné snídani dopolední safari v krásně zeleném, fotogenickém parku, mezi Albertovým a Viktoriiným Nilem. Čeká vás úžasná podívaná na život divokých zvířat. Mimo dalších určitě potkáte slony, žirafy, antilopy, buvoly, endemické vodušky kob, ale také lvy a s trochou štěstí i další zástupce velkých koček. Park je také rájem pro milovníky ptáků. Oběd. Odpoledne lodní výlet k patě vodopádů Murchison. Cestou proti proudu Viktoriina Nilu se budeme vyhýbat koupajícím se hrochům a pozorovat zvěř na březích řeky. Vody Nilu se valí soutěskou širokou pouhých 6 m a padají dolů z výšky 50 m. Drobná vodní tříšť vytváří nad vodopády Murchison nádhernou barevnou duhu. Večeře a nocleh v lodži.

5. den

Po časné snídani cesta podél konžské hranice s  vyhlídkou na jezero Albert a krajinu velké příkopové propadliny Great Rift Valley (UNESCO). Oběd ve městě Fort Portal, v jehož okolí se pěstuje výborný ugandský čaj. Odpoledne procházka bažinatou rezervací Bigodi Wetland Sanctuary, kouzelným královstvím ptáků a motýlů. Navštívíme také místní vesničku, kde se poznáme se šamanem, seznámíme se s tradičními postupy při přípravě kávy, banánového piva a pálenky a výrobou tradičních ošatek. Večeře a nocleh v lodži v pralese Kibale.

6. den

Po časné snídani vyrazíme za doprovodu zkušených rangerů za místními šimpanzi. Pozorování těchto inteligentních tvorů ve volné přírodě je jedinečným zážitkem! Prales Kibale je ale domovem dalších 12 druhů primátů, které můžeme potkat. Možná narazíme i na velmi vzácné kočkodany čepičaté, nebo červené guarézy. Po skončení 2 – 3 hodinového treku scénický úsek cesty podél konžské hranice s výhledy na majestátní pohoří Rwenzori, jehož vrcholy sahají do výšek nad 5000 m.  Příjezd do NP Queen Elizabeth, jednoho z nejznámějších afrických parků. Odpoledne lodní projížďka po kanálu Kazinga, spojujícího jezera Edward a George. Během plavby máme jedinečnou možnost si zblízka prohlédnout hrochy, krokodýly, buvoly, vodušky, vodní ptáky a další zvířata, která se sem stahují za vodou. Večeře a nocleh v lodži.

7. den

Brzy ráno tradiční ranní safari v severní části parku. V tuto denní dobu bývá zvěř nejvíce aktivní a při trošce štěstí můžeme spatřit třeba velké kočky při lovu. Rozlehlá savana protkaná jezery, lesy i mokřady je domovem nejširší škály velkých savců v Ugandě a zároveň skvělým místem pro pozorování velkých koček. Návrat do lodže na snídani. Čas na relaxaci v lodži s úchvatným výhledem na kanál Kazinga a jezero Edward. Můžete se také osvěžit v příjemném bazénu. Oběd v lodži. Odpoledne další safari v parku. Večeře a nocleh v lodži.

8. den

Po časné snídani odjezd na jih, okolo hlubokých kráterů propadlých do okolní savany, narušované akáciovými lesy. Překročíme rovník a projedeme unikátní krajinou západního ramene příkopové propadliny Great Rift Valley až do jižní části parku, zvané Ishasha. Při trošce štěstí zahlédneme v korunách stromů odpočívající „stromové lvy“. Pokračování cesty podél konžské hranice do NP Bwindi, království unikátních goril horských. Večeře a nocleh v lodži.

9. den

Po snídani vyrazíme vstříc neopakovatelným zážitkům! Den začneme brzkou ranní schůzkou s rangery, kteří nás seznámí s pravidly treku za ohroženými gorilami horskými. Pak už se s v jejich doprovodu vydáme do hloubi pralesa, domova těchto úžasných primátů. Gorilí rodiny stále migrují deštným lesem za potravou a tak nelze přesně určit, jak dlouho je budeme hledat. Setkání s těmito zvídavými mírumilovnými obry si pak můžeme vychutnávat po dobu celé hodiny. Nově nabyté zážitky vstřebáme u oběda, na který se vrátíme do kempu. Odpoledne nás čeká cesta k jezeru Bunyonyi. Průjezd malebnou krajinou, známou jako „Africké Švýcarsko“. Kráterové jezero Bunyonyi, zasazené do okolních vulkanických kopců, je prý nejhlubší v Ugandě. Během plavby po jezeře budeme objevovat jeho tajemné ostrovy a obdivovat neskutečnou okolní krajinu. Večeře a nocleh v lodži.

10. den

Po snídani cesta do NP Mburo, nabízející dechberoucí výhledy. Po příjezdu do parku oběd v lodži. Odpoledne safari v parku. Místní savana, zjizvená lesnatými roklemi, střídajícími se s bažinami a řídkými lesíky, vytváří výborné podmínky pro život velkých savců a vodních ptáků. Park je domovem obrovské populace zeber a hrochů. Večeře a nocleh v lodži. 

11. den

Během ranní pěší safari si vychutnáme svěží ráno v ugandské divočině. Návrat do lodže na pozdní snídani, odjezd do Entebbe. Průjezd fotogenickou ugandskou krajinou ve vás zanechá hluboké dojmy. Zastávka na rovníku, kde si dáme oběd složený z ugandských specialit. Po příjezdu do Entebbe ubytování v hotelu u Viktoriina jezera. Nocleh. 

12. den

V časných ranních hodinách krátký transfer na mezinárodní letiště. Odlet s leteckou společností Turkish Airlines do Prahy s přestupem v Istambulu. V 18:10 hod plánovaný přílet do Prahy.

Program okruhu se může mírně změnit v závislosti na okolnostech a místních specifikacích.

Ubytování

LAICO LAKE VICTORIA HOTEL | ENTEBBE
1 noc, snídaně

PARAA SAFARI LODGE | NP MURCHISON FALLS
2 noci, plná penze

KIBALE GUEST COTTAGES | NP KIBALE FOREST
1 noc, plná penze

MWEYA SAFARI LODGE | NP QUEEN ELIZABETH
2 noci, plná penze

AGANDI UGANDA ECO LODGE | PRALES BWINDI
1 noc, plná penze

ARCADIA COTTAGES BUNYONYI | JEZERO BUNYONYI
1 noc, plná penze

KIGAMBIRA SAFARI LODGE | NP LAKE MBURO
1 noc, plná penze

LAICO LAKE VICTORIA HOTEL | ENTEBBE
1 noc, snídaně + oběd

Hotely se mohou ještě v průběhu měnit, jejich kvalita by byla dodržena

Letecké spojení a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na pravidelném letu z Prahy (nebo na přání z Vídně) s přestupem. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 10 dní před odletem. Veškeré informace rádi sdělíme kdykoliv před plánovaným odletem telefonicky, nebo e-mailem.

Cena zahrnuje

Letenku Praha – Entebbe – Praha s přestupem, letištní taxy, veškeré transfery terénním automobilem se zvedací střechou, 10 x ubytování dle rozpisu se snídaní, 8 x oběd, 8 x večeře, safari a aktivity dle programu včetně vstupů a všech poplatků, permit na trek za šimpanzi 150,- USD, lodní výlet po kanálu Kazinga v NP Queen Elizabeth, lodní výlet po jezeře Bunyonyi , lodní výlet na rovníkový ostrov Mabamba po jezeře Viktoria, pěší safari v NP Lake Mburo, vodu během safari, služby místní anglicky hovořících průvodců, služby českého průvodce.

Cena nezahrnuje

Vstupní vízum do Ugandy 51,- USD (elektronická žádost, cena se může měnit), vstupní permit na trek za gorilami 700,- USD (cena se může měnit), příplatek za jednolůžkový pokoj, cestovní pojištění, příplatek za business class (na přání), spropitné místním průvodcům (doporučená výše 10–15,- USD/os./1 den). Povinné očkování proti žluté zimnici.

Další informace

Místní měnaŠilink
Vstupní formalityVstupní vízum
Odletz Prahy
Časový posun+ 2 hodiny

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt UGANDA (2024) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This