(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

USA – YELLOWSTONE + BLACK HILLS (2017)

Termín: 15.06.2017 — 26.06.2017

Naše mínění

Yellowstone je ze všech národních parků USA asi ten nejznámější. Rozkládá se převážně na území státu Wyoming na severozápadu země, částečně zasahuje do států Idaho a Montana. Yellowstone leží nad obrovským podzemním vulkánem, pro zdejší nádhernou přírodu tak jsou typické gejzíry a horké termální prameny. Národní park Yellowstone oficiálně vznikl již v roce 1872, jedná se tak o nejstarší národní park na světě. Původ názvu parku není vůbec tajemný,

Yellowstone (žlutý kámen) získal jméno podle charakteristicky zbarvených skal. Rozloha parku je 8 980 km2, pro představu – to je ještě o kousek více, než kolik dohromady zabírá Ústecký a Liberecký kraj. Téměř čtyři pětiny Yellowstonského parku pokrývají lesy, díky čemuž je možné se kochat nádhernými výhledy. Stále zde žijí vlci, medvědi grizzly, losi, svišti, wapiti a další pro park typická zvířata. V celém parku je 290 vodopádů, okolo 300 gejzírů a stovky termálních pramenů. Nejznámější ze všech gejzírů v parku, a vlastně možná i na světě, je Old Faithful, který získal jako vůbec první gejzír v parku své jméno v roce 1870.

Na co se můžete těšit

  1.  Cestou národními parky.
  2. Hory, lesy, fauna.
  3. Doprava v SUV.
Doprovod79990
Školné s pobytem89990
Letištní taxy a palivové poplatky (k 31.5. 2016 - může se měnit)14990
Příplatek za jednolůžkový pokoj21990
Parkovné – GO parking1190

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma I
  • Aktuální problematika místní stomatologie
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Zdravotní systém a financování místního zdravotnictví

1. den

ODLET Z PRAHY

Odlet z Prahy do Denveru, přejezd do Winter Park, ubytování, nocleh.

2. den

ROCKY MOUNTAIN NP

Přejezd do NP Rocky Mountain. Čeká nás neuvěřitelná cesta až do výšky 3713 m, kde se rozevře výhled na horské velikány, údolí a neprostupné lesy. Rovněž navštívíme vysokohorské středisko Alpine Visitor Center, kde na pěšince Alpine Ridge Trail lze vedle ovcí tlustorohých potkat také losa a při troše štěstí i medvěda či kojota. Odpoledne přejezd do Weatland, nocleh.

3. den

BLACK HILLS: PREZIDENTI VE SKÁLE

Příjezd do pohoří Black Hills s nalezištěm mamutů, stády bizonů v Custer SP, pyšnými Siouxy v Crazy Horse, jedinečnou Needles Hwy (Jehlovou silnicí) a prezidenty ve skále v Mount Rushmore. Nocleh ve Wall se slavným dragstórem, který před 80 lety prorazil reklamním sloganem: „každému vodu s ledem zdarma“.

4. den

NP BADLANDS

Průjezd strhující krajinou NP Badlands s několika zastávkami a krátkou procházkou. Prérie se tu propadá o desítky metrů a před zraky se rozevírá scenerie jiné planety. S příjezdem do vesničky

Scenic se vrátíme o sto let zpátky. Hrstka chovatelů koní zde kšeftuje s indiánským uměním a provozuje bary obložené lebkami mrtvých zvířat s nápisy: „Indiánům vstup povolen“. Nakonec si prohlédneme westernové městečko Deadwood a zlatý důl v Leads. Nocleh ve Spearfish.

5. den

NP BADLANDS

Návštěva Devils Tower (376 m). Sopečná anomálie je tak podivná, že si ji režisér S. Spielberg vyhlédl do filmu „Blízká setkání třetího druhu“ jako ideální místo pro přistání ufounů. Pověst tvrdí, že vrásky na povrchu hory pocházejí od drápů medvědice, která se škrábala k vrcholu za indiánskými dětmi. Přejezd do Cody hojně navštěvovaného kvůli legendě Divokého západu W. F. Codymu, který jej v roce 1896 založil. Přezdívku Buffalo Bill si Cody vysloužil jako dodavatel bizoního masa traťovým dělníkům, když jich během necelých dvou let složil 4200. Nocleh v Cody.

6. a 7. den

NP YELLOWSTONE

Podél Shoshone River sevřené svahy pohoří Cypress a Rattlesnake a Buffalo Bill Reservoir vjedeme do nejslavnější rezervace USA – po svém objeviteli přezdívané Colterovo peklo. A skutečně, sopečná kotlina se hluboko pod povrchem činí. Úzkými štěrbinami se ženou gejzíry vřící vody, krajina je poseta bahenními vřídly, barevnými bazénky, čirými jezery a přitom zarostlá hustými lesy s bizony, losy, vlky a medvědy. Nocleh ve West Yellowstone nebo Gardiner.

8. den

NP GRAND TETON

Přejezd do nedalekého Grand Teton NP, který vyniká strmým hřebenem Teton Range. Dvanáct z jeho vrcholů přiklopených ledovcovou čepičkou přesahuje 3500 m, a nejvyšší Grand Teton dokonce 4000 m. Francouzským traperům připomínaly horské štíty po mnoha měsících odloučení prsa jejich manželek. Název rezervace je tak jazykovou modifikací francouzského ekvivalentu pro velká prsa. Po prohlídce a krátkém pěším výletu přejezd do Jackson s úžasnou atmosférou starého dobrého Divokého západu, nocleh.

9. den

CRATERS OF THE MOON

Polopouští jihovýchodního Idaha bez sebemenších známek civilizace dorazíme k první atomové elektrárně v historii lidstva EBR-I. Při spuštění v roce 1951 rozsvítila čtyři žárovky. Pak návštěva a prohlídka sopečných polí rezervace Craters of the Moon NM. A pokud vyjde čas, zastavíme se i u hrobu E. Hemingwaye v nedalekém Sun City. Nocleh v Twin Falls.

10. den

SALT LAKE CITY

Cestou do Salt Lake City potkáme rozlehlé solné pláně. Jedna z nich – Boneville –, je domovem monopostů všech druhů, které se zde na nekonečné rychlostní dráze snaží zapsat do Guinessovy knihy rekordů. Po příjezdu do města mormonů prohlídka oblasti Mormon Temple s majestátní katedrálou a ústředím mormonské církve.

11. den

SALT LAKE CITY – PRAHA

Program okruhu se může mírně změnit v závislosti na okolnostech a místních specifikacích.

Cena zahrnuje

Letenku Praha – Denver – Salt Like City – Praha, 10 noclehů v hotelech 3* a 4* bez stravy, dopravu vozy Premium SUV pro skupinku 6+1, českého průvodce, vstupy do národních parků.

Cena nezahrnuje

Fakultativní vstupy a výlety, kompletní stravování, cestovní pojištění, vstupní autorizaci ESTA, včetně připojištění proti stornu 1.290 Kč (pojištění je nedílnou součástí pobytu), parkovné.

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na pravidelné lince do Denveru a zpět ze Salt Lake City. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 10 dní před odletem.

Další informace

Místní měnaDolar
Vstupní formalityESTA
Odlet Praha
Časový posun-8 hodin

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt USA – YELLOWSTONE + BLACK HILLS (2017) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This