(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

VIETNAM (2024)

Termín: 11.03.2024 — 26.03.2024

Naše mínění

Vietnam, to jsou drsné křivky horských hřbetů a hebká náruč Jihočínského moře. Tato země, položená mezi kulturními vlivy Indie a Číny již po tisíciletí fascinuje své návštěvníky neuvěřitelnou rozmanitostí krajiny a bohatstvím kulturních odkazů.

Návštěvníky pohltí nejen nádhernými scenériemi a pestrou přírodou. K vidění tu jsou rýžová políčka, pláže bílého písku, tyrkysové moře, horské hřbety s bujnou vegetací, ale země se pyšní také specifickou kulturou, zvyky a výbornou kuchyní. Pravou atmosféru dokreslují také zdejší rušná velkoměsta. Vydejte se s námi za poznáním této nádherné země a to od severu k jihu, kde zůstaneme pár dní relaxovat u moře.

Doprovod69 990 Kč
Školné s pobytem78 990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (k 1. 6. 2023 - může se měnit) Letištní taxy se počítají k doprovodu, školnému s pobytem a všem dětským cenám.15 990 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj14 990 Kč

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 85.980 Kč, pro školné 94.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky).  Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků. Ceny jsou uvedeny vždy za osobu (pokud není uvedeno jinak).

Na co se můžete těšit

  1. Návštěva šesti míst patřících na seznam světového dědictví UNESCO
  2. Poznání kultury a přírodních krás země od Hanoje až po Ho Chi Minh City
  3. Relax na závěr u moře

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška Funkčnost a ekonomické principy místního zdravotnictví
  • Exkurze místního zdravotnického zařízení a diskuse s místními zdravotníky
  • Samostudium odborné literatury

Trasa zájezdu

Praha – Hanoj – Ha Long – Ninh Binh – Trang An – Gong Hoi – Hue – Hoi An – Saigon – Mui ne – Saigon – Praha

Program pobytu

 

1. den

PRAHA – HANOI

Odlet z Prahy do Hanoje přes Dubaj.

2. den

PŘÍLET DO HANOJE

Přílet do Hanoje, transfer do hotelu. Relaxace v hotelu, večeře v místní restauraci, nocleh.

3. den

HANOI

Snídaně. Celodenní okruh po hlavním městě Vietnamu s návštěvou Ho Či Minhova mauzolea (zvenčí), jeho bývalé rezidence a konfuciánského Chrámu literatury (první univerzity ve Vietnamu založené 1075), Pagody jediného sloupu. Oběd v hanojském stylu. Po obědě návštěva chrámu Ngoc Son, pagody Tran Quoc a pozůstatků hanojské citadely, které patří pod památky UNESCO. Večer návštěva tradičního hanojského divadelního představení vodních loutek. Nocleh.

4. den

PELICAN GLORY CRUISE

Snídaně. Odjezd do Ha Longu, po příjezdu ubytování na lodi, plavba mezi tisíci ostrůvky ve slavné Dračí zátoce s kouzelnými krasovými scenériemi a jeskyněmi. Toto místo je právem na seznamu světového dědictví UNESCO. Oběd na palubě lodi. V průběhu plavby budete mít možnost vyzkoušet přípravu tradičního vietnamského jídla. Možnost projížďky na pramicích s proplutím mořského tunelu do propasti Luon. Příležitost ke koupání v moři na ostrově Ti Top, z jehož vrcholu je krásná vyhlídka na panorama zátoky. Večeře a nocleh na lodi uprostřed Dračí zátoky.

5. den

NINH BINH

Možnost ranního cvičení taj-či na palubě lodi, snídaně. Pokračování v plavbě s návštěvou jeskyně Sung Sot. Oběd na lodi. Odpoledne vylodění a odjezd do provincie Ninh Binh, kde se nachází unikátní krasová oblast zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO. Archeologické památky této oblasti jsou staré 30.000 let. Ubytování a nocleh v Ninh Binh.

6. den

DONG HOI

Snídaně. Odjezd do přírodní rezervace Trang An, která je pod UNESCO. Jedná se o unikátní krajinu s krasovými útvary. Po řece se na loďkách dostanete k jeskyním komplexům Toi, Nau Ruou, kterými budete proplouvat. Během plavby prohlídka buddhistického chrámu. Oběd v místní restauraci. V odpoledních hodinách odjezd na letiště v Hanoji.  Přelet do přímořského letoviska s francouzským šarmem Dong Hoi – ubytování v hotelu, nocleh.

7. den

HUE

Snídaně, odjezd do Národního parku Phong Nga – Ke Bang, zapsaného pod UNESCO a přezdívaného Království jeskyní. Projížďka krasovou oblastí po řece Son skrze unikátní jeskyni Phong Nha, návštěva krasových útvarů. Oběd v místní restauraci, transfer do královského města Hue, po cestě prohlídka vojenského hřbitova a památného mostu Hien Luong přes řeku Ben Hai, která tvořila demarkační čáru mezi jižním a severním Vietnamem. Ubytování v Hue, nocleh.

8. den

HOI AN

Snídaně, prohlídka Hue – Císařského paláce se Zakázaným městem a královskými oltáři dynastie Nguyen, projížďka lodí k pagodě Thien Mu a hrobky císaře Tu Duc. Oběd v místní restauraci, transfer do Hoi An skrze Nebeský průsmyk, který je dělítkem tropů a subtropů. Ubytování a nocleh Hoi An.

9. den

HOI AN

Snídaně, výlet do My Son, chrámového komplexu taktéž nazývaného Malý Angkor Wat, který je zrcadlem starobylé čamské kultury, zapsaného pod UNESCO. Spatříte zde pozůstatky hinduistických chrámů a jiné dochované památky čamské kultury. Oběd v místní restauraci. Odpoledne prohlídka Hoi Anu s jeho starými kupeckými domy, čínskými chrámy či japonského zastřešeného mostu a tradičních trhů v Hoi An. Nocleh v Hoi An.

10. den

HO CHI MINH CITY

Snídaně v hotelu. Transfer do Danangu, návštěva Pěti mramorových hor a Muzea čamského umění, transfer na letiště a odlet do Ho Chi Minh City. Po příletu krátká prohlídka města s návštěvou čínské čtvrti, pagody Thien Hau a trhu Binh Tay, opery, saigonské katedrály Notre Dame a pošty. Večeře v místní restauraci. Nocleh v Ho Chi Minh City.

11. den

HO CHI MINH CITY

Snídaně. Odjezd do My Tho, vstupní brány do delty Mekongu, kde uvidíte nejstarší místní pagodu Vinh Trang. Přejezd do Cai Be, odkud pokračujete lodí po úzkých i širokých ramenech řeky Mekong. Uvidíte typický život místních obyvatel, navštívíte výrobnu rýžového papíru a seznámíte se s místním tropickým ovocem. Oběd v místní restauraci. Návrat do Ho Chi Minh v podvečerních hodinách. Nocleh.

12. den

MUI NE

Snídaně. V dopoledních hodinách individuální volno. Možnost fakultativního výletu do známých podzemních tunelů Cu Chi. V odpoledních hodinách transfer do letoviska Mui Ne. Ubytování, nocleh.

13. – 14. den

MUI NE

Snídaně. Individuální volno. Nocleh.

15. den

MUI NE, ODLET DO PRAHY PŘES HO CHI MINH A DUBAJ

Snídaně. Návštěva Pohádkového potoka (Suoi Tien). Jedná se o zajímavou ukázku vodní eroze v pouštní oblasti. Oběd v místní restauraci. Prohlídka chrámu Van Thuy Tu, postaveného v 18. století k uctění kytovců. V odpoledních hodinách transfer do Ho Chi Minh City k odletu do Prahy s přestupy.

16. den

PŘÍLET DO PRAHY

Pravidelný Let z Dubai International Airport [DXB] do Václav Havel Airport Prague [PRG]

Program okruhu se může mírně změnit v závislosti na okolnostech a místních specifikacích.

 

Ubytování

Hanoi – REX HANOI HOTEL
Halong Bay – MILA CRUISE
Ninh Binh – COZYNIBI HOTEL
Dong Hoi – MUONG THANH QUANG BINH HOTEL
Hue – ASIA HUE HOTEL
Hoi An – SILKOTEL
Ho chi Minh City – BAY SAIGON HOTEL
Mui Ne – TERRACOTTA RESORT & SPA

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na pravidelné lince. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 10 dní před odletem. Veškeré informace rádi sdělíme kdykoliv před plánovaným odletem telefonicky, nebo e-mailem.

Cena zahrnuje

Leteckou přepravu Praha – Hanoj, Ho Chi Minh City – Praha s přestupy, leteckou přepravu Hanoj – Da Nang, Hue – Ho Chi Minh City, 12x ubytování v hotelech 3*+, 1x nocleh na lodi, 11x polopenze, 2x snídaně (snídaně a obědy, 4. den večeře na lodi, 13. a 14. den snídaně), program, transfery klimatizovanými minibusy a vstupy dle itineráře, česky mluvícího průvodce (min. 12 osob) a místního průvodce.

Cena nezahrnuje

Fakultativní vstupy, vízum do Vietnamu (cca 950 Kč), spropitné (cca 50 USD), pojištění a připojištění proti stornu (připojištění je nedílnou součástí pobytu), parkovné.

Další informace

Místní měnaDong
Vstupní formalityTuristické vízum
Časový posun +5 hodin
Teplota vzduch/voda30/25

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt VIETNAM (2024) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This