(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

Z ARIZONY DO NEW ORLEANS (2019)

Termín: 26.10.2019 — 09.11.2019

Náš Tip

Naše mínění

Amerika je tak obrovská země, že bychom mohli cestovat stále a pokaždé viděli obrovské odlišnosti. Protentokrát jsme vybrali parádní záležitost a prozkoumáme úžasná místa od Arizony až po New Orleans. Prohlédneme kaktusové zahrady, budeme obdivovat krásy Divokého západu, národní parky Bílé písky, Saguaro a další. Projedeme několik zajímavých měst, přes les zkamenělých stromů v NP Petrified Forest, řeku Rio Grande, Big Bend do San Antonia. Podíváme se do české vesnice v Texasu a přes Houston dorazíme do strhujícího New Orleans.

Pobyt je opět koncipován ve vozech SUV po 6 klientech, nebo 12místném vanu,  tedy neváhejte a přihlaste se včas. V každém voze je přítomen erudovaný průvodce, který nás provede touto úžasnou oblastí spojených států.

Doprovod83990
Školné s pobytem93990
Letištní taxy a palivové poplatky (k 31. 5. 2019 - může se měnit)13990
Jednolůžkový pokoj19990
Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 97.980 Kč, pro školné 107.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma I
  • Aktuální problematika místní stomatologie
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Zdravotní systém a financování místního zdravotnictví

Trasa zájezdu

Praha / Phoenix / Apache Trail / Petrified Forest / White Sands / Gila Cliff Dwellings / Carlsbad / Rio Grande / Terlingua / Big Bend / Del Rio / San Antonio / Webster / New Orleans / Praha

1. den

PRAHA – PHOENIX

Po příletu transfer do hotelu, nocleh.

 

2. den

APACHE TRAIL: KAKTUSOVÉ ZAHRADY ARIZONY

Dopoledne návštěva městečka duchů Goldfield Ghost Town. Pak jízda po Apache Trail v pestré scenerii jezerních kaskád, horských průsmyků, kaňonů a kaktusových hájů. Zastávka v Tortilla Flat na slavné Killer Chilli. Nocleh v Holbrook.

3. den

ZKAMENĚLÝ LES

Prohlídka NP Petrified Forest. Erozí obnažené útesy popelavého pískovce v poušti doplňují černé vrstvy bohaté na uhlík, rudé naplaveniny a načervenalý krevel. Před 250 miliony lety se v bažinatém povodí řek Puerco River a Little Colorado a v lesích borovicím příbuzných stromů proháněli prehistoričtí ještěři. Tlení padlých dřevin zpomalovaly nánosy bahna a sopečného popílku. Kmeny postupně sytily křemičité silice, které nakonec dovršily chemický proces zkamenění. Výsledkem je neuvěřitelný les zkamenělých stromů. Odpoledne přejezd do Silver City. Tohle městečko vyrostlo díky objevům stříbra. První doly zde otevřeli Španělé v roce 1804, ale kromě pár tun mědi a prodeje mimbreských Indiánů do otroctví toho už moc nestihli. K životu se město probudilo v roce 1870, kdy v úpatí hor Pinos Altos Mountains vyrostl stanový tábor a prospektor John Bullard zde založil stříbrný důl. Ležérní pohodu a duch starého dobrého Západu nejlépe vstřebáme posezením u kávy v kavárně Silver Café

4. den

GILA CLIFF DWELLINGS

Ráno se vydáme strmě vzhůru k rezervaci Gila Cliff Dwellings. Panenská příroda a nerušená samota jsou jedním z důvodů, proč vážit cestu k vysokým Black Range. Druhým je skalní město lidu Mogollon, kteří jej opustili před sedmi stoletími. Mezi kamennými zdmi nás přepadne tíha prošlých věků a vrátí zpět o pár století, takže na chvíli ucítíme vůni ohně a uslyšíme kroky Indiánů Cestou do Alamogorda – a pokud čas dovolí – zastavíme v základně White Sands Missile Range na prohlídku vojenského muzea. Exponáty stojí za vidění. Smrtonosná raketa Pershing, protiraketový systém Patriot či replika atomové bomby „Fat Man“. A za chloubu areálu je považována raketa V-2, s níž nacisté terorizovali Londýn. Její konstruktér – Werner von Braun – pracoval po válce pro Američany a je považován i za otce amerického raketového průmyslu.

5. den

BÍLÉ PÍSKY

Pod siluetou pohoří Andres nás čekají bělostné duny rezervace White Sands – Bílé písky. Zářivě bílou barvu má na svědomí sádrovec, který voda vymývá z hor, pouštní jezírko Lucero ukládá na svém dně a vítr roznáší dál na sever, kde jej usazuje ve vlnách přejemného písku. Přístupová silnice brzy zmizí pod jazyky písku a pouze jistota, že venku panuje vedro k zalknutí, boří iluzi lyžařského střediska. Z místa Srdce písků – Heart of the Sands vyrážejí lidé mezi duny po svých. Na vlastní kůži a většinou bosky mohou ozkoušet příjemné lechtání mikroskopických zrnek. Občas uvidíme i vršky drobných palmiček yucca, které trčí z písku jako ježury. Ve vzácném stínu jejich listů vyrážejí za potravou sněhobílé ještěrky. Bílé lišky a šedivě zbarvené antilopy oryx opouštějí své úkryty až v zapadajícím slunci, kdy je malba krajiny nejkrásnější. Přejezd do Carlsbad, nocleh.

6. den

CARLSBAD CAVERNS: CESTA DO STŘEDU ZEMĚ

Návštěva jeskynního systému Carlsbad Caverns, který je tak velký, že by v jeho hlavním sále zaparkoval Boeing 747. Pěší sestup na dno jeskyně je působivý – atmosférou srovnatelný pouze s četbou klasické verneovky “Cesta do středu země”. Zpět na povrch nás vyveze výtah. Zastávka u kamenné hradby NP Guadalupe Mountains s nejvyšší horou Texasu a také se zbytky dostavníkové stanice. Nocleh na trase.

7. den

RIO GRANDE – TERLINGUA

Odjezd do NP Big Bend po cestě El Camino del Rio – považované za nejhezčí silnici Texasu. Zastávka v Lajitas, které daleko od civilizace a v tiché oáze řeky Rio Grande šokuje golfovými hřišti a luxusními hotely pro texaskou ropnou elitu. V roce 1915 zde byla umístěna vojenská posádka, aby chránila osadníky před nájezdy banditů mexického odpadlíka Pancho Villy. Příjezd do Terlingua, odpoledne návštěva stejnojmenného městečka duchů, případně večeře ve stylovém Starlight Theatre (není v ceně). Nocleh v Terlingua nebo uvnitř parku v Chisos Mountains Resort.

8.den

BIG BEND NP

Prohlídka NP Big Bend, přírodní fantazie jihozápadního Texasu. Navštěva horské oblasti The Basin, kaňonu Santa Elena a pěší výlet k řečišti Rio Grande, která elegantně mizí mezi stěny kaňonů. A nakonec se budeme moci i vykoupat v teplých pramenech, kdysi funkčních přírodních lázních, jejichž termální bazének se nalézá přímo v Riu Grande

9. den

V ZEMI SOUDCE BEANA

Přejezd podél mexické hranice do Langtry s proslavenou nálevnou The Jersey Lilly Saloon. Zde okresní soudce Roy Bean v druhé polovině 19. století soudil, okrádal své hosty a holdoval kořalce či kulečníku. Dílem náhody osud rozhodl, aby se individuum tak nízkého charakteru stalo vykonavatelem práva. Beanovy legendární rozsudky sice často sledovaly vlastní prospěch, ale zároveň překvapivě tlumily hyperkriminalitu traťových dělníků a falešných hráčů. Beanovi se nikdy nedostalo příležitosti osobně poznat anglickou herečku Lillie Langtry, kterou obdivoval natolik, že na její počest pojmenoval svůj podnik i celé město. Podél rezervoáru Amistad příjezd do Del Rio, nocleh.

10. den

SAN ANTONIO

Přejezd do San Antonia, města moderní architektury, tváře Divokého západu, kde rovněž najdeme unikátní podzemní promenádu Riverwalk. Návštěva misie Alamo, pilíře texaské historie. Za jejími zdmi bojoval o nezávislost i neblaze proslulý pašerák otroků, indiánobijec a vynálezce Bowieho nože, plukovník James Bowie. Nocleh v San Antoniu.

11. den

ČEŠI V TEXASU – HOUSTON

Návštěva Prahy, kdysi významného centra českých přistěhovalců a dnes oficiálního městečka duchů s kamenným kostelem, patřícím k nejstarším stavbám Texasu. První velká vlna českých emigrantů, zejména z Valašska a Orlicka, dorazila do Galvestonu (přístav u Houstonu) v roce 1851. A kolem roku 1910 už v Texasu žilo přes 15 tisíc Čechů. Po Němcích druhá nejpočetnější menšina. Další přicházeli. Převážná většina osadníků se živila farmařením. Nový domov našli hlavně v oblasti, kterou nejlépe vymezuje pomyslný trojúhelník mezi městy Dallas, Houston a Austin. Polka, koláčové festivaly, pekárny a řeznictví patří k tradičnímu koloritu vysloveně českých vesnic LaGrange, Hostyn, Praha a Dubina v okrese Fayette. Příjezd do Webster, nocleh.

12. den

HOUSTON – NEW ORLEANS

Návštěva vesmírného střediska (fakult.), případně i Galvestonu – viz výše. Pak řejezd do strhujícího New Orleans. Volný program na Bourbon Street ve Francouzské čtvrti, kde pochopíte, proč tahle kolébka jazzu platí za nejodvázanější město v USA.

13. den

NEW ORLEANS

Prohlídka města a jeho největších atrakcí včetně návštěvy překrásné plantáže Oak Alley Plantation a plavby kolesovým parníkem po Mississippi (včetně večeře). Večer volný program, nocleh.

14. den

NEW ORLEANS – PRAHA

Odpoledne transfer a odlet do Prahy.

15. den

PŘÍLET DO PRAHY

 

Program okruhu se může mírně změnit v závislosti na okolnostech a místních specifikacích.

 

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na pravidelném letu z Prahy do Phoenixu a zpět z New Orleans s přestupem. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 10 dní před odletem. Další informace rádi sdělíme kdykoliv před plánovaným odletem telefonicky, nebo e-mailem.

Cena zahrnuje

Letenku z Prahy (nebo na přání z Vídně) do Phoenixu a zpět z New Orleans, doprava vozy SUV 6+1, nebo van 9 + 1, vstupy do národních parků dle programu, českého průvodce, 13 x nocleh v hotelech 3*+ bez stravy.

Cena nezahrnuje

Fakultativní vstupy a výlety, stravování a spropitné, komplexní cestovní pojištění včetně storna (pojištění je nedílnou součástí pobytu), vstupní autorizaci ESTA, parkovné, či hotel v Praze.

Další informace

Místní měnaDolar
Vstupní formalityESTA
OdletPraha (Vídeň)
Spolupráce s CKESO travel
Časový posun- 8 hodin

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt Z ARIZONY DO NEW ORLEANS (2019) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This