(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

ZANZIBAR (2022)

Termín: 22.02.2022 — 01.03.2022

Naše mínění

Zanzibar, který je součástí sousední Tanzánie, je oblíbeným ostrovem ležícím v Indickém oceánu. Skládá se z hlavního ostrova Unguja, severněji položeného ostrova Pemba a dalších téměř 50 malých okolních ostrůvků. S úrodnou vrchovinou, kokosovými palmami a plantážemi se skořicí, hřebíčkem, muškátovým oříškem, arabsko-afrikánským smyslem exotiky je právem nazýván „Ostrovem koření“. Zanzibar je atraktivním cílem cesty, nejen díky nedotčenému podmořskému světu, ale také díky nádherným plážím s jemným bílým pískem, které patří k nejkrásnějším ve východní Africe. Kulturně je Zanzibar fascinující směsí Černé Afriky a arabského světa.

Náš 5* luxusní hotel Doubletree Resort by Hilton je postaven na severním pobřeží ostrova, tedy v místě, kde až tolik nepocítíme typický odliv a příliv Indického oceánu. Samozřejmostí je nabídka programu All Inclusive na velmi vysoké úrovni.

Do této destinace se vydáváme přímou linkou z prahy, tedy bez jakéhokoliv přesedání.

Odleťte s námi do žhavé Afriky, která nese přídomek luxusní. Slunce, tyrkysové moře, bělostné pláže a vůně koření Vás omámí a vydá vše, co od ní očekáváte.

Doprovod49990
Školné s pobytem55990
Letištní taxy a palivové poplatky (k 31. 10. 2021 - může se měnit)10990
Příplatek za plnou penzi4990
Příplatek za All Inclusive8990
Příplatek za pokoj s výhledem na bazén2590
Příplatek za pokoj s výhledem na oceán4990
Dítě do 12 let v doprovodu dvou dospělých25990
Příplatek za jednolůžkový pokoj11990

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 60.980 Kč, pro školné 66.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

Na co se můžete těšit

 1. Přímý let z Prahy
 2. Možnost All Inclusive
 3. Nejhezčí pláž Nungwi

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

 • Přednáška na aktuální téma I
 • Přednáška na aktuální téma II
 • Aktuální problematika místní stomatologie
 • Odborný diskusní seminář na místní klinice
 • Funkčnost a ekonomické principy místní stomatologie
 • Vzdělávací pobyt je registrován na Doctor´s Guide Congress Resource Centre ( docguide.com)

Letovisko, ubytování, stravování, výlety

Severní pobřeží Zanzibaru

 

Severní pobřeží Zanzibaru je místo, kde nepocítíte tolik typický odliv a příliv Indického oceánu. Mělké laguny umožňují koupání i při masivním odlivu. Zároveň můžete do nekonečna šnorchlovat a pozorovat neuvěřitelně bohatý podmořský svět.

Doubletree Resort by Hilton Nungwi 4*+

Hotel v tradičním ostrovním stylu se nachází přímo u pláže, na okraji obce Nungwi, cca 55 km od města Zanzibar a cca 65 km od letiště.

Na hotelu je k dispozici vstupní hala, recepce, směnárna, 2 restaurace, 3 bary, včetně baru u bazénu, WiFi v lobby zdarma, terasa s bazénem, dětské brouzdaliště, lehátka, slunečníky a osušky u bazénu zdarma, konferenční místnost, obchod se suvenýry.

Dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky pro dítě mají vlastní příslušenství (koupelna/sprcha, vysoušeč vlasů, WC), klimatizace, WiFi, SAT/TV, telefon, trezor, rychlovarná konvice, balkon nebo terasa s výhledem do zahrady, pokoje s výhledem na bazén, nebo oceán za příplatek; minibar (za poplatek).

Pláž

Písečná pláž přímo u hotelu.

Stravování

V ceně pobytu je strava zajištěnou formou polopenze. Za příplatek je možné zakoupit All inclusive, které zahrnuje:

 • snídaně (07:00 – 11:00), obědy (13:00 – 15:00) a večeře (19:00 – 22:30) formou bufetu v hlavní restauraci,
 • lehké občerstvení během dne, nealkoholické a alkoholické nápoje místní výroby (10:00-23:00) v časech a místech určených hotelem.
 • slunečníky a lehátka u bazénu i na pláži, zapůjčení osušek na pláži,
 • animační programy, níže uvedené sporty, potápěčskou lekci v bazénu.

Sportovní nabídka, zábava

Stolní tenis, šipky, plážový volejbal, fotbal, šnorchlování, fitness centrum, Spa centrum; za poplatek vodní sporty na pláži, potápěčské centrum.

Nabídka výletů

STONE TOWN – ½ DENNÍ VÝLET – 50 USD / OSOBA
Hlavní město Zanzibaru, půldenní výlet. Návštěva anglikánskeho kostela, bývalý trh s otroky – vstup v ceně, bývalé vězení otroků, prohlídka zdobených dveří a balkónů, pevnost, dům Freddie Mercuryho (skupina Queen), Forodhani park, sídlo bývalého zanzibarského sultána Palác zázraků (pouze zvenčí, je uzavřeno z důvodu rekonstrukce). BEZ OBĚDA. S SEBOU: pohodlnou obuv, vodu na pití, peníze na suvenýry a spropitné.

FARMA S KOŘENÍM – ½ DENNÍ VÝLET – 40 USD / OSOBA
Během tohoto půldenního výletu navštívíte místní farmu, kde pěstují zdejší tradiční plodiny: hřebíček, pepř, vanilku, muškátový oříšek, zázvor, šafrán, skořice…, které běžně používáme v kuchyni a zpravidla je známe jen v podobě sušených plodů. Na farmách bude také příležitost vidět rozmanité, zde pěstované tropické ovoce jako mango, papája, pomelo, ananas či chlebovník. Přesvědčíte se, že tomuto tropickému ráji se právem přezdívá „ostrov koření“. Místní obyvatelé zde ukážou pestrou škálu koření a představí jeho používání v kuchyni, kosmetice, ale také v léčitelství na základě přírodní báze. Díky svým uzdravujícím schopnostem dokážou vyléčit různé druhy onemocnění. Koření a oleje, které jsou vyráběny z koření, je možno si zakoupit přímo na místě. BEZ OBĚDA. S SEBOU: vhodnou obuv, repelent, vodu na pití, penízky na suvenýry a spropitné.

KOMBINACE VÝLETŮ STONE TOWN A FARMA S KOŘENÍM, BEZ OBĚDA – CELODENNÍ VÝLET – 70 USD / OSOBA

PRISON ISLAND – SUCHOZEMSKÉ ŽELVY – ½ DENNÍ VÝLET – 50 USD / OSOBA
Největší atrakcí na ostrově je mnoho velkých želv, které byly dovezeny ze Seychelských ostrovů. Na ostrově je volno na koupání/šnorchlování. Sultán nechal na ostrově vybudovat vězení, které nikdy nebylo použito. BEZ OBĚDA. S SEBOU: opalovací krém, plavky, osuška, obuv do vody, šnorchlovací potřeby (máte-li), vodu na pití, penízky na spropitné.

KOMBINACE VÝLETŮ FARMA S KOŘENÍM, STONE TOWN A PRISON ISLAND –
SUCHOZEMSKÉ ŽELVY, BEZ OBĚDA – CELODENNÍ VÝLET – 100 USD / OSOBA

SAFARI BLUE – CELODENNÍ VÝLET – 80 USD / OSOBA
Krásný celodenní výlet tradiční motorovou plachetnicí DHOW se šnorchlováním. Ráno odjezd z hotelu do městečka Fumba/Bweleo. Plavba Indickým oceánem oblastí, kde se vyskytují delfíni (pravděpodobnost výskytu cca. 60 %). Pauza na koupání na malém ostrůvku, ochutnávka čerstvého kokosu a kokosové vody, občerstvení ovocem. Plavba do oblasti Menai Bay. Zastávka na šnorchlování (vybavení si můžete zdarma zapůjčit). Obdivování nádherných barevných ryb, živočichů a korálových útesů Indického oceánu. Plavba kolem modré laguny na ostrov Kwale, kde bude podáván oběd (langusta, kalamari, krevety, ryba, rýže, čapati, kuře, sezónní ovoce). Během celého výletu máte k dispozici nápoje: fanta, cola, sprite, voda, v době oběda pivo. Nádherný staletý baobab. Návrat do hotelu kolem 17.30h. S OBĚDEM. S SEBOU: opalovací krém, plavky, osuška, obuv do vody (máte-li), penízky na spropitné.

PLAVBA ZA DELFÍNY – ½ DENNÍ VÝLET – 50 USD / OSOBA
Půldenní výlet na jih ostrova do zátoky Kizimkazi s možností koupání mezi delfíny. Pravděpodobnost setkání s delfíny bývá označována vzhledem k vysokému výskytu v této oblasti jako 80%. BEZ OBĚDA. S SEBOU: opalovací krém, plavky, osuška, obuv do vody a šnorchlovací potřeby
(máte-li), penízky na spropitné. JOZANI FOREST – OPICE RED COLOBUS

½ DENNÍ VÝLET – 50 USD / OSOBA
Půldenní výlet do přírodní rezervace deštného tropického pralesa Jozani, která se nachází
ve východní části ostrova Zanzibar. Zde se vyskytují cca. 1500 opic red colobus, které se
volně pohybují lesem. Ze vzdálenosti cca. 2 metrů od Vás si můžete fotit fotogenické opice,
které se pohybují ve skupinách cca. 10 – 20 kusů. V parku se nachází nejrůznější druhy
rostlin, stromů a květin, které na tomto chráněném území představují původní nedotčenou
místní přírodu. Rezervace má krásnou naučnou stezku. BEZ OBĚDA.
S SEBOU: vhodnou obuv, repelent, vodu na pití, penízky na spropitné. Vstupy v ceně.

KOMBINACE VÝLETŮ PLAVBA ZA DELFÍNY A JOZANI FOREST – ½ DENNÍ VÝLET – 80 USD / OSOBA

MNEMBA ISLAND – ½ DENNÍ VÝLET – 60 USD / OSOBA
½ denní výlet na šnorchlování při ostrově Mnemba na severovýchodní částí ostrova, nedaleko vesnice Matemwe. Objevte nádherný podmořský svět a korálové útesy. Na výletě je servírováno ovoce a nealkoholické nápoje. BEZ OBĚDA.

STONE TOWN – HLAVNÍ MĚSTO VEČER – ½ DENNÍ VÝLET – 35 USD / OSOBA
½ denní výlet odpoledne do hlavního města. Začínáme procházkou od trhu Darajani úzkými uličkami až k parku Forodhani, kde se podíváme na každodenní život místních obyvatel. Počkáme na západ slunce, a následně můžeme vychutnat atmosféru večerního trhu s jídlem v parku Forodhani, a kdo bude mít zájem, tak může ochutnat tradiční místní polévku urojo, anebo zanzibarskou pizzu. Večerní trh s jídlem v hlavním městě je každý den živý s úžasnou atmosférou.

QUAD TOUR – 3 HODINY – ČTYRKOLKA PRO 1 ANEBO 2 OSOBY – ½ DENNÍ VÝLET – 120 USD / QUAD
½ denní výlet do přírody na čtyrkolkách. Unikátní zážitek, kde uvidíte krásu přírody na Zanzibaru. ŘIDIČSKÝ PRŮKAZ S SEBOU. S SEBOU: sportovní oblečení a obuv, delší kalhoty, opalovací krém.

JÍZDA NA KONI – RÁNO / ODPOLEDNE – 1 HODINA – 75 USD / OSOBA
S SEBOU: tričko, kraťasy, a na následní návštěvu rybářské vesnici vhodnou obuv
a delší kalhoty.

GAME FISHING 5 HODIN – 700 USD LOĎ PRO 4 OSOBY, ANEBO 20 OSOB NA VELKÉ LODI – 1050 USD ZA LOĎ
Rybaření na Indickém oceánu. Nezáleží na tom, zda jste úplný nováček nebo profesionální rybář, tento rybářský výjezd zaručuje vzrušení a potěšení. S SEBOU: plavky, tričko, obuv do vody, osuška, opalovací krém.

RESTAURACE THE ROCK- ½ DENNÍ VÝLET – 90 USD / AUTO PRO 4 OSOBY
Slavná restaurace The Rock na jihovýchodním pobřeží. Během odlivu je možné dojít k restauraci pěšky, a během přílivu je tam malá loď, která vás převeze na břeh, anebo do restaurace. Výhled je nádherný, a jídlo lahodné.

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na přímé lince.

Cena zahrnuje

Leteckou přepravu na přímé lince, veškeré transfery, stravování formou polopenze, za příplatek All Inclusive, ubytování na 7 nocí v 4 +* hotelu v pokoji Garden View.

Cena nezahrnuje

Fakultativní výlety, vstupní vízum + poplatek za vyřízení 1500 Kč, pojištění, včetně připojištění proti stornu (pojištění je nedílnou součástí zájezdu), parkovné.

Další informace

Místní měnaŠilink
Let. společnostLOT
Vstupní formalityTuristické vízum
Doba letu11 hodin
Časový posun-2 hodin
Teplota vzduchu/vody32/26
Spolupráce s CKČedok

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt ZANZIBAR (2022) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This