(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

ZILLERTALSKÉ ALPY (2019)

Termín: 21.07.2019 — 27.07.2019

Naše mínění

Jako každý rok vás opět zveme na náš oblíbený turistický pobyt.

Zillertaler Alpen jsou významné pohoří Centrálních krystalických Alp, jehož největší část leží v Tyrolsku a hřeben tvoří dnešní hranici mezi Rakouskem a italskými Jižními Tyroly. Od sousedních Vysokých Taur je odděluje sedlo Birnlücke a od Stubaiských Alp Brennerský průsmyk.

Jejich srdcem je městečko Mayrhofen, u nějž se spojují hlavní údolí zpřístupňující tento nádherný kout rakouských Alp. Pohoří je známé milovníkům celoročního lyžování díky středisku Hintertux, pozoruhodná jsou ale i velká přehradní díla na výrobu elektřiny. I přes mohutné zalednění (největší ledovec Schlegeiskees má plochu 4,5 km²) a celou řadu třítisícových vrcholů zde budeme podnikat lehké túry s atraktivními cíli. Během našich výletů se pokusíme poznat ty nejhezčí a nejzajímavější kouty těchto úžasných hor. Projdeme se po březích přehradních nádrží pokrývajících značnou část rakouské spotřeby elektrické energie, pod lyžařskými ledovci Hintertuxu, navštívíme pravé horské chaty a budeme se kochat výhledy na okolní hory a třiapůltisícové velikány Zillertálských Alp s jejich ledovci.

Věříme, že vás i letošní nabídka nadchne, a že se naše příjemná turistická skupinka bude společně kochat alpskými panorámaty 😊

Cena

Doprovod20990
Školné s pobytem23990

 

Na co se můžete těšit

  1. Nádherný kout rakouských Alp
  2. Výhledy na třiapůltisícové velikány
  3. Lehká turistika

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

1. Přednáška na aktuální téma I
2. Přednáška na aktuální téma II
3. Aktuální problematika místní stomatologie

1. DEN

V odpoledních hodinách příjezd do Rakouska – ubytování v hotelu.

2. DEN

Auty nebo busem na Hintertux, lanovkou dvě patra k Fernner Hausu, dále už pěšky pod ledovcem dolů na Tuxer Joch Haus (oběd), odtud sejdeme k lanovce. Lanovkou dolů nebo pěšky prudce kolem krásných vodopádů k autům nebo je možnost jet místním busem (4 – 6 hodin).

3. DEN

Z Mayrhofenu lanovkou na Ahornban, dále na Edelhütte (oběd). Varianta a/ řádný výstup na Ahornspitze 2.976 m n.m. a zpět k lanovce (6 – 8 hodin) s vrcholem. Varianta b/ pouze k chatě a zpět (3 – 4 hod).

4. DEN

Z Mayrhofenu lanovkou na Penkenjoch. Varianta a/ přes Penken nahoru na vrchol Wanglspitze 2.420 m n. m. a zpět (4 – 5 hodin). Varianta b/ kratší okruh okolo Penken (2 hodiny). Varianta c/ sestup dolů kolem jeskyní a vodopádů (4 hodiny).

5. DEN

Autem nebo busem na přehradu Schlegeisspeicher a výstup k jezeru Jochsee, na chatě oběd a sestup zpět k přehradě (6 – 7 hodin), alternativou je procházka kolem přehrady.

6. DEN

Volný den, možnost lyžování na Hintertuxu, autem výlet do Innsbrucku, autem projetí Zillertall panorama strasse, nebo dle situace další výlet na rozkvetlé louky.

7. DEN

V dopoledních hodinách odjezd a návrat zpět do ČR.

Turistika by měla být lehká (5 – 6 hodin) po klasických horských stezkách a chodnících, s možností prodloužení nebo zkrácení, využívat budeme lanovky a auta. Vše samozřejmě s ohledem na počasí a unavenost skupiny.

Hotel Persal ***

Tříhvězdičkový Hotel Persal vyšší kategorie najdete ve Finkenbergu v údolí Zillertal. Můžete se zde těšit na panoramatické výhledy na Tyrolské Alpy, saunu, relaxační prostory a fitness centrum. K dispozici jsou pokoje zařízené v alpském stylu s balkonem, satelitní TV, posezením a koupelnou.

STRAVOVÁNÍ

Je zajištěno formou polopenze.
Snídaně – formou bohatého bufetu včetně nápojů.
Večeře – servírované menu s výběrem ze 3 teplých předkrmů, 3 až 4 hlavních jídel s přílohou a dezertem, studené předkrmy, saláty a ovoce formou bufetu.

Cena zahrnuje:

Ubytování na 6 nocí s polopenzí, hotelové wellness, zkušeného horského průvodce, potřebné mapové podklady.

Cena nezahrnuje:

Vlastní dopravu do Rakouska, lanovky, vstupy a komplexní pojištění. Turistická taxa 290 Kč.

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt ZILLERTALSKÉ ALPY (2019) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This