(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

ZIMBABWE (2024)

Termín: 25.09.2024 — 07.10.2024

Naše mínění

Země požehnaná rozmanitostí krás, země přáteských lidí a strhujícího safari. Země, kam dosud nevtrhly davy svátečních turistů. Vítejte v zemi Roberta Mugabeho, vítejte v Zimbabwe.

Zimbabwe nalezneme ve vnitrozemí jihovýchodní Afriky na rozloze přes 390 tisíc km2 Zimbabwe, stát, který býval britskou kolonií a svou nezávislost získal teprve roku 1980. Stát, který je neodmyslitelně spjat s českým cestovatelem Emilem Holubem.

Při našem putování navštívíme samozřejmě krásné a divoké národní parky, zúčastníme se safari a nemůžeme minout Viktoriny vodopády, včetně plavby po Zambezi.

Cestovat budeme upraveným vozem Sprinter pro max.12 osob.
Pro ty, kteří milují na závěr programu relax nabízíme prodloužení v krásném resortu v Mozambiku na břehu Indického oceánu se službou All Inclusive.

Doprovod119 990 Kč
Školné s pobytem129 990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (k 10. 10. 2023 - může se měnit). Letištní taxy se počítají k doprovodu, školnému s pobytem a všem dětským cenám.16 990 Kč
Příplatek za prodloužení Mozambik49 990 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj Zimbabwe16 990 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj Mozambik13 990 Kč

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 136.980 Kč, pro školné 146.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Letištní taxa je nedílnou součástí i dětské ceny. Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků. Ceny jsou uvedeny vždy za osobu (pokud není uvedeno jinak).

Na co se můžete těšit

  1. Národní parky
  2. Plavba po Zambezi a Viktoriiny vodopády
  3. Možnost prodloužení

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  1. Přednáška Funkčnost a ekonomické principy místního zdravotnictví
  2. Exkurze místního zdravotnického zařízení a diskuse s místními zdravotníky
  3. Samostudium odborné literatury

Trasa zájezdu

 

Praha – Harare – Imire – Masvingo – Matobo NP – Westerm Hwange NP – Victoria Falls – Kasane – (Johannesburg – As Dunas Mozambik) – Praha

Program pobytu

 

1. den

PRAHA – HARARE

Odlet z Prahy do Harare v Zimbabwe.

2. den

HARARE

Dopoledne/odpoledne přílet do Harare, transfer do hotelu. Následuje orientační prohlídka města, které si navzdory nedostatku peněz a komplikované ekonomické situaci udržuje koloniální půvab a živost ještě z dob, co bývalo metropolí bývalé Rhodesie. Ubytování v Ballantynes Lodge 5*

3. den

IMIRE / SLON NEBO BŮVOL?

Odjezd do rezervace Imire, která se nachází se na území původně tabákové farmy, a která se téměř 30 let stará o zvířecí sirotky a jejich opětovný návrat k životu ve volné přírodě. Specializuje se zejména na záchranu a odchov vzácných nosorožců dvourohých (tzv. Black Rhino), kteří jsou po neustávajících nájezdech pytláků na pokraji vyhubení. V rezervaci není nouze o žirafy, antilopy či slony. Jedna ze slonic se krátce po narození dokonce přidala ke stádu buvolů, kterým nyní – i díky přirozené autoritě svého těla – prostě šéfuje – to se musí zkrátka vidět… Se zvířecími obyvateli rezervace se seznámíme při odpoledním safari. Ubytování v Sable Lodge Imire 4*+

4. den

MASVINGO / TAJEMNÉ GREAT ZIMBABWE

Brzy ráno se zúčastníme krmení vzácných nosorožců dvourohých (jde o neskutečný zážitek) a krátké vycházky se slony. Po snídani vyrazíme směr Maswingo na odpolední prohlídku prastarého královského města, které na svém vrcholu čítalo 18 tisíc obyvatel a dle nálezů čile obchodovalo s Čínou a arabským světem. Ano, navštívíme záhadné Great Zimbabwe, kulturní klenot země zapsaný na seznam UNESCO. Považte! Při budování největší starověké stavby subsaharské Afriky nebyla použita žádná malta. Žulové cihly drží pevně v sobě díky důmyslnému systému poskládání. Ubytování v Lodge at the Ancient City 4*+.

5. den

MATOBO NATIONAL PARK / NA STŘECHU SVĚTA

Přejezd do NP Matobo, ráje divokých zvířat, vzácných jeskynních maleb a hlubokých skalních slují. V pozdním odpoledni podnikneme nenáročný výstup na žulový vrch Malindidzimu, který si legendární britský finančník, kolonizátor a zakladatel státu Rhodesie (později Zimbabwe) Cecil John Rhodes vybral za místo posledního odpočinku. Odměnou bude dech beroucí výhled. Ubytování v Matobo Hills Lodge 5​*.

6. den

MATOBO NATIONAL PARK / STOPUJEME NOSOROŽCE

Dnes nás čeká lahůdka – totiž pěší stopování nosorožců. Věřte nevěřte, ale být ve volné přírodě a zároveň 10 m od kolosu o hmotnosti 2,5 tuny je jedinečný zážitek. Následuje oběd v překrásném prostředí Matobo Hills Lodge a pak pěší výlet (zvládnou i méně zdatní) k hlubokým slujím se vzácnými jeskynních malbami – bush paintings, které jsou rovněž na seznamu UNESCO. No a nakonec zastávka v nedaleké vesnici, kde se seznámíme s životem prostých Zimbabwanů. Ubytování v Matobo Hills Lodge 5*​.

7. den

 WESTERN HWANGE NATIONAL PARK / SAFARI V REZERVACI HWANGE

Odjezd do Národního parku Hwange – největší rezervace Zimbabwe. Hwange je nedotčený, tichý a svůdný. Najdeme zde všechny zástupce velké pětky, na 50 tisíc slonů, početná stáda buvolů, antilop a pakoňů a také šelmy, hlavně šelmy… A mezi nimi lvy, hyeny, levharty, gepardy a smečky vzácných psů hyenovitých, výjimečných a neuvěřitelně nápaditých lovců. Býval také domovem Cecila, pyšného vůdce smečky lvů, který zde v roce 2016 padl ranou z kulovnice amerického zubaře a amatérského lovce. Dojemný příběh byl bohatě medializován, má však svá pokračování – ty však až na místě… Během dvou dnů se v srdci rezervace vydáme na čtyři safari v terénních vozech, dopřejeme si odpočinku u bazénu či hotelovém baru a den ukončíme třeba lahví vína dobrého jihoafrického vína s pohledem upřeným do žhavých uhlíků plápolajícího ohně. Ubytování v Robins Camp 4*​.

8. den

HWANGE / SAFARI V REZERVACI HWANGE

Ranní a odpolední safari s rangery; během dne relaxace s knihou, pár temp v bazénu či návštěva dobře vybaveného baru, případně možnost pěšího safari v buši s rangerem (stačí dohodnout na místě). Ubytování v Robins Camp 4*.

9. den

VICTORIA FALLS / VE STOPÁCH EMILA HOLUBA

Brzy ráno poslední safari 4×4 v Hwange – good luck! Po snídani odjezd do Victoria Falls. Po příjezdu a ubytování doporučujeme návštěvu koloniálního Victoria Falls Hotel z roku 1904 a Batoga Gorge – vyhlídky na úchvatný katarakt Viktoriiných vodopádů a zběsilé masy řeky Zambezi, která se snaží vymanit ze zajetí stísněných prostor skalní strže pod vodopády. Stylové Lookout Café vám zde bude dobrým společníkem. Odpoledne je pak přichystána plavba po řece Zambezi. Ve zlaté barvě zapadajícího slunce a s drinkem něčeho tvrdšího v ruce se oddáte hřejivé atmosféře četných delt řeky. Ubytování na Viktoriiných vodopádech v Bayete Guest Lodge 4*+

10. den

VICTORIA FALLS / VICTORIA FALLS: DÝM, KTERÝ HŘMÍ…

Prohlídka vodopádů! – jednoho z nejkolosálnějších divů světa. Vzpomeňme v té chvíli na českého cestovatele Emila Holuba, který je autorem vůbec první podrobné mapy vodopádů a jejich okolí. Den si můžete zpestřit některou z volitelných aktivit – kupříkladu letem helikoptérou nad vodopády, stylovou večeří Boma nebo časně ranní, setkáním se lvy. Ubytování na Viktoriiných vodopádech v Bayete Guest Lodge 4*+

11. den

KASANE (BOTSWANA) / OBKLÍČENI SLONY

Ráno opět prostor pro volitelné aktivity. Následuje krátký přejezd do Botswany, ubytování a odpolední safari plavba v rezervaci Chobe, kde žije největší stádo slonů v Africe a která vyniká špičkovými podmínkami pro pozorování zvěře na březích řeky Chobe. Ubytování v Travel Lodge Kasane 4*

12. den

KASANE, ODLET DO PRAHY (NEBO POKRAČOVÁNÍ DO MOZAMBIKU) / LOUČENÍ S AFRIKOU

Před úsvitem další safari v Chobe NP. Tentokrát v terénním voze se vydáme za predátory, krokodýly, pasoucími se hrochy či buvoly. Po návratu transfer na letiště a odlet do Evropy. Při prodloužení nocleh v Johanesburgu.

13. den

PŘÍLET DO PRAHY (NEBO MOZAMBIK)

Přílet do Prahy, nebo pobyt u Indického oceánu v Mozambiku

Program okruhu se může mírně změnit v závislosti na okolnostech a místních specifikacích.

12. – 17. den

AS DUNAS MOSAMBIK

Po příletu do Johannesburgu, pokračujeme letem do Vilanculos a přejezdem k ubytování na plážích Indického oceánu na úžasném místě v resortu As Dunas. Zde nás čekají 4 noci.

As Dunas
Luxury Safari Suite /
Luxury Cottage Suite.

Luxusní resort se nachází na jihu Mosambiku, před nádhernou scenérií souostroví Bazaruto, pouhých 20 minut severně od města Vilanculos, tento butikový resort s 8 vilkami nám poskytne jedinečnou příležitost objevit a zažít nekontaminovanou mosambickou krajinu.
Architektura Dunas Lodge, kompletně navržená pro exkluzivní zážitek v životním stylu, nabízí několik nezávislých struktur ponořených do volné přírody, všechny s výhledem na Indický oceán.

Z hlavní části a ze všech apartmá se hosté mohou přímo dostat na 10 km dlouhou pláž, která je přístupná po soukromém schodišti. Plážové vybavení zahrnuje dřevěná plážová lehátka.

AsDunas Lodge je koncept All Inclusive, který zahrnuje snídani, oběd i večeři, dále drinky alko i nealko, wifi, toaletní potřeby a každý den 1 hodinu plné masáže ve wellness

Každá vilka má svůj vlastní bazének. Stylové vybavení interiéru je vyrobeno z přírodních materiálů a originálního designu s prvky a některými specifickými akcenty na místní umění a tradiční produkci. Vilka je velká 55 m² K dispozici je soukromá veranda a sluneční terasa 60 m², soukromý bazén se sluneční terasou, výhled na moře, manželská postel King s moskytiérou (možnost oddělené postele k dispozici ve 2 Apartmánech Safari). Stropní ventilátor velká skříňka, psací stůl a pohovka, venkovní nábytek, En-suite koupelna s teplou / studenou tekoucí vodou (dřevěná deska, dvojité umyvadlo, velká sprcha, samostatná toaleta), toaletní potřeby

Zaručeno maximální soukromí a extrémní klid, protože Dunas Lodge může hostit ne více než 16 osob na 2 privátních hektarech u moře. Více info o hotelu ZDE.

V případě zájmu je možné z hotelu pořádat další fakultativní výlety, jako pozorování velryb, potápění, rybaření.
Hotel má velmi omezenou kapacitu!

Cena obsahuje: Nocleh před odletem do Mozambiku v Johannesburgu, přelet z Johannesburgu do Vilanculos a zpět, transfer do hotelu a zpět, All Inclusive službu.

Příplatek 49.990 Kč (školné i doprovod)

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na pravidelném letu z Prahy s přestupem. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 10 dní před odletem. Veškeré informace rádi sdělíme kdykoliv před plánovaným odletem telefonicky, nebo e-mailem.

Cena zahrnuje

Leteckou přepravu, transfery, 10x ubytování v hotelech 4* a 5* a lodžích 4*+ se snídaní a 6x plná penze, vstupy do NP a rezervací, vč. Victoria Falls, dopravu upraveným Sprinterem pro max.12 osob, služby českého průvodce, 5x safari, plavba po Zambezi.

Cena nezahrnuje

Vstupy mimo program, kompletní prodloužení v Mozambiku, spropitné místním průvodcům, cestovní pojištění.

Další informace

Místní měnaUSD
Vstupní formalitybezvízový styk
Časový posun-1 hodina

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt ZIMBABWE (2024) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This